Kategoriler
İnternet

Spotify çevrimiçi müzik servisi büyümeye devam ediyor

Spotify  çevrim içi müzik servisi büyümeye devam ediyor ve her geçen gün dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Spotify albüm deposunu genişletti

Spotify dünyanın en çok kullanılan ve 50 milyon üzerinde ücretli abonesi bulanan çevrim içi müzik servisiSpotify şuan bünyesinde 30 milyonu aşkın şarkı barındırıyor. Spotify geçen yıla göre büyüme hızını %40 arttırarak abone sayısını 140 milyona taşımayı başardı. Geçen yıl ki rakamı ise yüz milyondu.

Bu başarı Spotify‘de işlerin düzeldiğinin bir işareti olarak görülüyor. Çünkü geçen yıl Spotify genel bir temizliğe gitmiş ve yönetim değişmiş ayrıca haklarında açılan davalar sonuçlanmış anlaşmazlığa düştüğü bir kaç müzisyen ile olayı tatlıya bağlayarak yapılan anlaşmalar sonucu 43.4 milyon dolar ödeme gerçekleştirmişti.

Spotify 140 milyon abone sayısı içerisinde 50 milyon abonesinin  ücretli abone olduğu ve bu rakamın Apple Music abone sayısının iki katı kadar olduğu görülmekte. Apple Music ücretli abone sayısı 27 milyon olarak bilinmektedir.

Spotify müzik servisinin yapmış olduğu uygun fiyat politikası diğer müzik servislerinin önüne geçmesinde en büyük etken olduğu görülmekte. Daha uygun fiyata daha çok müzik ile Spotify büyümeye devam ederken gücüne güç katıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir