Kategoriler
İnternet

Google Keep uygulaması nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Google Keep uygulaması, kullanımı oldukça kolay olan bir not alma ve tutma platformudur. Google tarafından geliştirilmiş olup, kullanıcıların kullanımına sunulmuştur. Platformun Android ve IOS‘da uygulamaları bulunmaktadır. Platform kullanıcılara yazılı, resimli, ve görüntülü bir şekilde not alma imkanı sunmaktadır. Kolay kullanımı nedeni ile iş ortamı başta olmak üzere eğitim gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.

Google Keep Nasıl Kullanılır ?

Öncelikle https://keep.google.com/ adresine giriş yapıyoruz. Karşımıza oldukça göze hitap eden bir platform çıkacak.

google-keep-nedir

Not : Resimlere tıklayarak büyük boy olarak görüntüleyebilirsiniz.

Sitenin hemen üst tarafında not almak için bir kutucuk var. Buraya istediğimiz şekilde not alabiliriz. Aldığımız notu renklendirebildiğimiz gibi her not için ayrı etiket ekleyebiliriz. Google burada sınıflandırma için önemli bir detayı ihmal etmemiş. Örneğin, “toplantı” etiketi ile sadece toplantılarda aldığınız notları görüntüleyebilirsiniz. Üniversite ortamında iseniz ” Tarih ” etiketi ile bir dersi ayırmış olursunuz.

google-keep-nasil-kullanilir

Yukarıda gördüğünüz gibi aldığınız notlara hatırlatma ekleyebiliyorsunuz. İleri tarihli bir toplantı için ekleyeceğiniz bir hatırlatma oldukça işinize yarayacaktır. Hatırlatma özelliği sayesinde günlük, haftalık, aylık olmak üzere belli günlerde bildirimler alabilirsiniz.  Mobil uygulamayı kullanmak isteyen kişiler Google Play Store ve App Store‘dan uygulamaya ulaşabilirler. Google Keep hakkında kısa bir bilgilendirme yaptık. Dilerseniz aşağıda yer alan videolu anlatımımızı izleyerek  detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

“Google Keep uygulaması nedir ? Nasıl Kullanılır ?” için 2 yanıt

Google Keep platformunu uzun zamandır kullaniyorum. Not almak için en ideal uygulama.Videolu anlatim için teşekkürler

Google Keep en sık kullandığımız platformlardan bir tanesi Zehra hanım. Biz teşekkür ederiz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir