Kategoriler
İnternet

ExtraTorrent Ömrünü Tamamladı!

Dünyanın en iyi torrent sitelerinden ExtraTorrent ‘in yayın hayatına son verildi. Öyle ki, torrent siteleri içinde dünyada ikinci sıradaydı. ExtraTorrent neden kapatıldı? İşte detaylar…

2006 yılında kullanıcılara merhaba diyen ünlü torrent sitesinin son yıllarda hatta yakın tarihte dünyada üçüncülüğe hatta ikinciliğe yükselmesi, yayın hayatına devam etmesi için yetmedi! Basamakları emin adımlarla çıkan, 11 yılda istediği yere gelen torrent sitesi kapatıldı. ExtraTorrent sitesine girenler, sitenin kapatıldığını gördü. Kullanıcılar şaşkın bir şekilde açıklama bekliyor. Kapatılan sitede yayınlanan mesaj şu şekilde:

” ExtraTorrent has shut down permanently. ExtraTorrent with all mirrors goes offline.. We permanently erase all data. Stay away from fake ExtraTorrent websites and clones…”

17 Mayıs 2017 tarihinde kapatılan torrent sitesiyle ilgili açılan taklit sitelere girmememizi tavsiye eden bu bilgilerde asıl kapatılma nedeni açıklanmamış.

Sitenin tekrar açılmayacağı ise garanti çünkü açıklamada bu yer alıyor. Yani ExtraTorrent tamamen kapandı ve farklı bir şekilde yeniden açılmayacak. Daha önce ExtraTorrent, alan adını değiştirmek zorunda kalmıştı. Ancak ciddi bir yasal zorunluluk getirilmemiş ya da büyük bir sıkıntı yaşanmamıştı. İlerleyen günlerde gerçek sebebi açıklanır diye umut ediyoruz.

Bu tarz sitelerin yayın hayatına bir süre ara verip yeniden dirildiğine şahit olduk. Ancak ExtraTorrent, konuya son noktayı koymuş. Bu ve benzeri kaliteli torrent sitelerini daha çok görmek istiyor milyonlarca internet kullanıcısı…

Alternatif olarak en iyi torrent siteleri yazımızdan dilediğiniz torrent sitesini seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir