Kategoriler
İnceleme

The Inpatient oyunu incelemesi

The Inpatient oyunu Playstation VR‘ın 2018 yılındaki en iddialı oyunlarından bir tanesi. The Inpatient oyunu bizlerin yabancı olmadığı bir dünyaya kurgulanmış. Oyunun üreticisi olan Supermassive Games‘in Until Dawn ve Until Dawn Rush of Blood oyunlarını oynadıysanız bu oyun size yabancı gelmeyecektir. Çünkü The Inpatient oyunu bu iki oyun ile aynı evde geçiyor. Oyunda korku unsurları ön planda diyebiliriz. Diğer öne çıkan unsurlar ise merak ve gizem diyebiliriz.

                                                                 The Inpatient oyunu

Until Dawn oyununda bir kaç kişiden oluşan arkadaş grubunun korku ile dolu maceraları anlatılıyordu. The Inpatient’da ise oyun 60 yıl öncesine kurgulanmış durumda. Bunun dışında ise hikaye bakımından tabi ki her iki oyunda çok farklı.  The Inpatient oyunu oynanış açısından çok farklı tasarlanmış. Oyunda Kelebek Etkisi ön planda diyebiliriz. Supermassive Games firması Kelebet Etkisini son oyunlarının hepsinde kullanıyor. Hidden Agenda oyununda yine bu işleyiş ile karşılaşıyorsunuz.

 

The Inpatient oyununun hikayesi 

Öncelikle sizlere yukarıda bahsetmiş olduğumuz Kelebek Etkisi nedir bunu açıklayalım. Öncelikle Kelebek Etkisi’nin Kaos Teorisi ile ilgili olduğunu bilmemiz gerekiyor. Yani oyun içinde yapacağımız ufak bir değişiklik bile çok büyük sonuçlara neden olabiliyor. Bu iki isimin kullanılmasının nedeni ise bir bir kelebeğinin kanıt çırpması sonucunda dünyanın bir ucunda çok büyük bir kasırganın oluşmasına neden olabileceği tezinden kaynaklanıyor. Yani bu oyunun ana temasında bu etkiler oldukça göze çarpıyor.

                                                                       The Inpatient 2018

Oyunun hikayesinden genel anlamda bahsedecek olursak, oyuncu için merak unsuru ön planda tutulmuş. Yani oyunu oynayan kişinin merak etmesi, oyunun dinamik olarak oynanması amaçlanmış. Oyunun başında ise elimizin ve ayağımızın bağlı olduğu bir tekerlekli sandalye karşımıza çıkıyor. Ve bir doktor tarafından sorgulanıyoruz. Sorgumuz bittikten sonra ise odamıza dönüyoruz. Ancak geçmişimizi hatırlamıyoruz. Aynı zamanda neden hastanede olduğumuz hakkında bir bilgiye sahip değiliz. Hastane odamızda yanımıza bir başka hasta geliyor.Ancak bu hasta ile belli başlı olaylar yaşıyoruz. Gördüğümüz sanrılar sonucunda da aslında hikaye işin içinden çıkılmaz bir hal alıyor diyebiliriz.

                                                             The Inpatient incelemesi

 

Oyunun ilerleyişi hakkında bazı önemli noktalar mevcut. Bunlardan en önemlisi ise oyunda yaptığımız seçimlerin oyunun kurgusunun değişmesine, hikayenin oluşmasına neden olması. Oyunda bazı hayaller  görüyoruz ve aynı zamanda diyaloglarda bulunuyoruz. Bu hayal ve diyalogların hangisinin gerçek  olduğu konusunda ise bir karar vermemiz oldukça zorlaşıyor. Bu yüzden atılan adımlar bizi bambaşka bir hikayeye götürüyor diyebiliriz.

  • the inpatient inceleme
  • bravo team
  • outpatient
  • impatient
  • hidden agenda
  • monster hunter world
  • until dawn rush of blood
  • detroit: become human

 

afyon escort bayan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir