Kategoriler
İnceleme Oyun

Prey Oyun İncelemesi

Prey Oyun incelemesi yaparken bir oyunun ne kadar heyecan verdiğini anlatmak gerekirse gerçekten oyunun içerisinde kendinizi bulabiliyorsunuz. Uzaylıların dünyayı istila etmesiyle başlayan maceranın içinde kendinizi buluyorsunuz.

Uzay konulu, sürükleyici, aksiyon dolu, değişik türlerden olan yaratıklarla mücadele etmeyi seven bir oyun tutkunuysanız prey sizler için mükemmel bir oyun oluyor. Arkane Studios tarafından oluşturulan oyun, başlarda oyun severler tarafından bir ön yargıyla beklenmişti. Ancak ekip bu oyunda karşımıza harika işlerle çıkarak oyun dünyasını şaşırtmayı başarıyor. Dijital dünyanın bu denli şaşırıyor olmasının sebebi, Prey’in piyasa sürülmeden önce ortaya çıkan fragmanları ve tanıtım videolarından kaynaklı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Arkane oyunun bu fragmanlarında ve tanıtımlarında beklentiyi son derece düşük tutmaya sebep vermişti. Oyunun lansmanlarında sönük bir senaryo, sığ bir hikaye, klasik grafikler, karanlık bir ekran bizleri karşılıyordu. Stüdyo bu noktada oyun severleri ve eleştirmenleri tamamen sarsarak ters köşe yapmayı başardı. Oyuna ilk girdiğiniz anda özellikle ilk yarım saatlik evrede konu kusursuz bir şekilde ele alınıyor.

Prey Hikâyesi

Hikayeye çok kısa bir özet geçersek; hikaye paralel bir evrende geçiyor. Yaşadığımız dünyada suikastta hayatını kaybeden J. Kennedy bu evrende hala hayatta ve uzay bilimine olağanüstü yatırımlar yapmış görünüyor. 2000’li yılların başında dünya dışı varlıklara yönelik kanıtlar ortaya çıkarılıyor ve buradan itibaren hikâyemiz hızlanmaya başlıyor.

Prey oyunu

ABD ve Rusya birlik olarak oyundaki ana düşmanımız Typhon ırkıyla mücadeleye başlıyor. Oyunda insan karakterinizle oynayabilirken, ilerleyen zamanda uzaylı moduna da evirilebiliyorsunuz. Uzaylı modunda prey karakteriniz son derece güçleniyor ve sizlere beraberinde avantaj ve dezavantajlar getiriyor. Avantajları bir kenara bırakıp dezavantaja bakarsak; oyun içerisinde sizin tarafınızda olan çok güçlü silahlar uzaylı modunuz sebebiyle sizlere ateş açabiliyor. FPS türü olan bu oyunda, yetenek ağaçları ve şırıngalarınız bulunuyor. Bunlar ile kendinizi güçlendirebiliyor, sağlığınızı kontrol altına alabiliyorsunuz. Ancak oyunun ilerleyen modları için bu yetenekleri saklamanızda fayda bulunuyor.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir