Kategoriler
İnceleme

MacBook Bu Yıl Hangi Değişikliklere Sahip?

Apple yine durduğu yerde duramıyor. Sürekli yeni teknolojiler ve cihazlar peşinde olan şirket, yeni bilgisayar modelleriyle her sene damga vuruyor. Peki, güncellenen MacBook’lar ne gibi değişikliklerle aramıza katılıyor?

Geçtiğimiz WWDC Konferansı’nda Apple’ın en ilgi çeken ürünleri iMac, iMac Pro ve şüphesiz MacBook oldu. 2017 modelinde bazı değişiklikler var ancak dış görünümü yine aynı. Cihazın depolama kapasitesi önemli ölçüde yükseltildi. Hacim ikiye katlandı. Ayrıca yeni nesil Intel işlemci kullanıldı. Son iki senede çıkan tasarımlarla neredeyse aynı. İnce kasa, bu modelle birlikte üçüncü kez kullanıldı.

2017 MacBook Özellikleri

Hafif ve kolay taşınabilir; ancak dünyanın en ince cihazı da değil… 2017 model cihazın ağırlığı 920 gram, en kalın noktası 1,31 cm.

12 inç Retina Display ekrana sahip olan modelde çözünürlük 2.304×1.440 piksel. Büyük laptop’ların Full HD ekranından daha keskin. 7. nesil Intel Kaby Lake işlemciye yükselen model bu bakımdan da daha avantajlı. Core m3, Core i5 ve Core i7 serilerinden birini seçmek mümkün. Her yeni nesil işlemcide saat hızı 100MHz ileride. Kaby Lake yonga seti için Core i5-Y ve Core i7-Y olabilir.

Apple hız testlerini henüz gerçekleştirmedi. Ancak MacBook ile entegre SSD’nin hızında iyileştirmeler olacak gibi. Maksimum bellek kapasitesi de 8GB’tan 16GB’a çıkarıldı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir