Kategoriler
İnceleme

iPhone 7 mi yoksa Samsung S8 mi daha dayanıklı?

Teknoloji severlerin yakından takip ettiği TechRax Youtube kanalı yaptığı testler ile konuşulmaya devam ediyor. Özellikle bu sezonun en yeni telefonlarından olan Samsung S8 ile geçen yılın Dünya’da satış rakamları kıran telefonu iPhone 7 üzerinde yaptığı deneylerin oldukça farklı testlerden geçtiğini buradan açıklamak istiyoruz. Son olarak telefonları düz bir zemin üzerinde yakarak nasıl bir sonuç ortaya çıkacağını merak eden izleyenler için telefonların test sonuçlarını buradan açıklamak istiyoruz.

TTechRax’ın alışılmış olan testlerin dışında yaptığı video izleyenlerin ağzının açık kalmasına neden oldu. Özellikle son zamanların en çok satılan telefonlarından olan iki telefonun üstüne gaz döken kullanıcı iki telefonu da aynı anda ateşe verdi ve telefonların yandıktan sonra nasıl bir tepkime vereceğini merak ederek bu testi yaptı.

İki telefonu da aynı andan yaktıktan sonra ilk olarak Samsung S8’den tepkime alan kullanıcı kocaman bir alev topu ile karşı karşıya kaldı. Ancak ateşin sönmesinden sonra iki telefonunda arkasında aynı derecede bir zarar meydana gelmesi karşılaştırma yapılmasını zorlaştırdı. Özellikle kullanılan malzemelerden sonra telefonların aniden soğumaya başlaması telefonların oldukça başarılı olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

İkinci sefer gaz döküp çakmağı çakan ünlü yapımcılar 30 saniye sonra sönen ateşten hemen sonra telefonlar üzerinde inceleme yapmaya başladı. Özellikle iki telefonunda halen çalışır halde olması gerçekten şaşırtıcı bir sonucun ortaya çıkmasını sağladı. Ancak çalışan telefonların ikisininde dokunmatiğinin çalışmaması telefonlar arasında tercih yapılmasını zor kıldı.

Ancak LCD ekran konusunda Samsung S8‘in yandıktan sonra kolay bir şekilde dağılabileceğinin gözler önüne gelmesi yine de iPhone 7’nin bir adım önde olduğunu gösterdi. Ancak bu kadar şiddetli alev karşısında iki telefonunun da aynı sorunları göstermesi tercih yapılmasının zor olduğunu bizlere gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir