Kategoriler
Giyilebilir Teknoloji

Arçelik BeyondCare mobil EKG cihazını duyurdu

Arçelik tarafından  geliştirilen mobil EKG cihazı BeyondCare’in duyrusu yapıldı. Geliştirilen bu cihaz ile birlikte kablosuz bağlantı sayesinde hasta kontrolü yapılabiliyor.

Arçelik tarafından geliştirilen bu cihaz sağlık sektörü açısından oldukça önemli bir gelişme. Giyilebilir cihazlar içinde önemli bir yere sahip olacak olan BeyondCare, hasta ve doktorların işini kolaylaştıracak. Mobil EKG cihazı ile hastalar evden çıkmadan doktor kontrolünde olabilecekler. Cihaz sayesinde doktor ile bazı bilgiler paylaşılacak ve doktorlar anlık hasta takibi yapabilecekler.

Koç Üniversitesi Translasyonel Tıp Araştırma Merkezi (KUTTAM) tarafından geliştirilen cihaz, uzun klinik çalışmalar sonucu geliştirildi. Cihaz ile birlikte hastaların solunum, kalp ritmi, vücut sıcaklığı gibi verilerin uzaktan takibi mümkün olacak. 14 gram ağırlığında olan bu cihaz kalp üzerine yapıştırılıyor. Su geçirmez özelliğe sahip olan bu cihaz hastaların günlük aktivitelerine engel olmayacak şekilde tasarlanmış. Cihaz tarafından elde edilen veriler raporlanarak hem hasta yakınlarına hem de sağlık çalışanlarına büyük kolaylık sağlıyor.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir