Kategoriler
Donanım Haberleri

VAIO Z Mercedes Collection Bilgisayar Tanıtıldı

Sony’nin bir dönem laptop dünyasında en ünlü olan serilerinden VAIO bilgisayarlar, daha sonra Sony kararıyla ünlü serilerine devam etmeme kararı almıştı. Yeniden sektörde adı duyurulmaya başlayan VAIO modelleri içinse geçtiğimiz günlerde yeni bir haber daha geldi. Bu kez VAIO Z serisi laptoplar için yeni bir adım atacağı ortaya çıktı. Fakat bu kez özel seri olan VAIO Z Mercedes Collection modelleri geliyor. İşte Detaylar.

VAIO Z Mercedes Collection laptop serileri tamamen özel üretim serilerden biri olacak. VAIO Z Mercedes Collection modelinde konsept tamamen Mercedes araçları olacak. Mercedes otomobillerinin tasarım olarak benimsendiği yeni laptop serisinin araçların bir nevi laptop sürümünü kullanıcılara sunduğunu göreceğiz.

Öyle ki yeni seride hem Mercedes logosu hem de araçlarında dikkat çeken tasarımlara benzer bazı hatlar bulunuyor. Peki bir nevi VAIO isminin yeniden yaygınlaşmasına neden olan VAIO Z Mercedes Collection serisinin özellikleri neler olacak? Yeni modelde ne gibi detaylar netlik kazanmış durumda? Daha yakından bakalım.

VAIO Z Mercedes Collection Tüm Özellikleri

Mercedes konsepti ile gelen yeni laptop serisi standart laptop serisinden biraz daha düşük bir ekran boyutuna sahip. Ekran boyutu kısmında minibook serilerinde gördüğümüz 13.3 inç ekran tercihi yapılmış durumda. Tasarım kısmında da arka kapakta değişikliklere giden laptop serisinin arka kapak kısmında Mercedes arabasının konumlandırıldığını görüyoruz. Bunun dışında genel tasarımda ise VAIO Z FLIP modelinin detaylarını görüyoruz.

Arka kapakta da dikkat çeken bu detaylardan birisi tam orta bölümden geçen çizgi. Bu bölüm sayesinde daha sonradan bilgisayarların üst kapağında farklı Mercedes resmi kullanabiliyorsunuz. Bilgisayarın ekran kısmına gelecek olursak bu bölümde ise Touchpad üzerinde Mercedes logosunu görüyoruz. Klavye ışıklandırmasında da yine özel bir mavi tonu kullanılmış durumda.

Sistem özellikleri kısmında ise yeni laptop üst düzey özelliklere sahip. 6.nesil Intel i7 Skylake işlemcilere sahip olan bilgisayarda 2K ekran çözünürlük değeri de dikkat çeken başka bir detay. Bunun dışında kalan özellikler ise VAIO Z FLIP modeliyle hemen hemen aynı. Tüm bu özellikleriyle beraber özel seri olarak gösterilen bilgisayarların satış fiyatı ise kullanıcının seçimlerine göre 2550 dolara kadar çıkabiliyor. Ayrıca sınırlı sayıda üretim yapıldığını da ekleyelim.

“VAIO Z Mercedes Collection Bilgisayar Tanıtıldı” için 5 yanıt

Bence herkes işini yapmalı herşeyde iyi olacaksın diye birşey yok otomobil markasının bu sektörde olması bana saçma geldi.

oha fiyata bak sanki araba satıyorlar bu ne be adamlar fiyatı iyice uçurmuş bence bu alınmaz. Mercedes sırf marka olduğundan dolayı bunu yapıyor fiyatı çok fazla.

Büyük şirketlerde ne yapacağını iyice şaşırttı. Benim merak ettiğim sektör mü değiştirmek istiyorlar yoksa paralarına para mı katmak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir