Kategoriler
Donanım Haberleri

Google Home’dan bir yenilik daha

Google’ın ürünlerinden biri olan Google Home yeni bir güncelleme yaparak rakiplerine gözdağı verdi. Yapılan güncelleme ile birlikte Google Home artık daha kullanışlı hale geldi.

Google ürünlerinden biri olan akıllı ev teknolojileri kapsamında etkili olmak için kolları sıvayan Google Home için tüm hızıyla güncellemeyi yaymaya başladı. Amazon ve Apple gibi rakipleriyle büyük mücadele eden şirket, Spotify desteğini arkasına alarak daha güçlü bir şekilde kullanıcılarıyla buluşuyor.

Google Home büyümeye devam ediyor!

Amazon‘un üretmiş olduğu Echo markalı akıllı hoparlör her ne kadar Google Home’a karşı savaş açmış olsa da Google, yapmış olduğu akıllı bir hamleyle aradaki mesafeyi kapattı. Son gelen güncellemeyle birlikte mevcut olan Google Play Music ve ardından  Spotify Premium ile birlikte Google Home, Spotify’ın ücretsiz olan hesaplarla da kullanılabilecek.

Daha önce bu girişimde bulunan Amazon Echo modeline getirmek isteyen Alexa istediğini alamazken Google tarafından rahatlıkla alınabildiği görünüyor. İşin aslına bakılırsa Google akıllı ev teknolojisinde önemli bir hamle yaparak bir adım öne geçtiğini söyleyebiliriz.

Bu da Amazon Echo ile birlikte Alexa servisinin yapamadığı bir şeyi Google’ın yapabileceği anlamına geliyor. Kısacası Google’ın akıllı ev teknolojilerinde önemli bir hamle gerçekleştirdiği söylenebilir.

Güncellemeyle birlikte Google Home’a bir şarkının, müzik türünü, albümün adını söylemeniz yeterli olacaktır. Üstelin tercih edilen seçenekler arasında Spotify Mood  yani dilediğiniz zaman ruh halinize göre müzikler dinlemenize de olanak sağlayacak.

Spotify’ın  Ücretsiz sürümünü kullanmak istediğinizde bazı değişiklikler söz konusu olabilir örnek verecek olursak dilediğiniz şarkıyı söylediğinizde şarkı karışık bir şekilde o albüme ait her hangi bir şarkı çalacak ve aralarda reklam olacak.

Eklenen diğer bir özellik ise Bluetooth üzerinden müzik yayınlayabilme imkanınız olacak. Bluetooth destekleyen herhangi bir cihaza rahatlıkla yayın verebilmenize olanak sağlayacak olması ve eklenen diğer özellikler Google’ın akıllı ev teknoloji olan Google Home akıllı Hoparlöre ne kadar önem verdiğini gösteriyor.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir