Kategoriler
Donanım Haberleri

Corsair satışı gerçekleşebilir

Corsair satışı gerçekleşebilir. Yakın bir zaman da Corsair’ın satışa çıkarılabilme ihtimali üzerinde söylentiler ortaya atılıyor ve 500 milyon dolar gibi rakamın telaffuz edildiği bunu da özel sermayeler tarafından gerçekleşeceği belirtiliyor.

Corsair bilgisayar ekipmanları konusunda uzman ve deneyimli olan bir şirket ve bir çok bilgisayar oyuncularının da yakın markajında olmasıyla biliniyor. Bugünlerde sıkça dile getirilen satış işlemi için özel sermayeli firmalar finansal kaynağı sağlayacak. Satış işlemi için alınan kararın oyun piyasasındaki hızlı büyümenin önemli bir etken olduğu söylenmekte. Bildiğiniz gibi oyun sektörü son zamanların en iyi trendini yakalayan bir endüstri haline geldi. Bu iştah kabartan oyun endüstrisinin geçtiğimiz yıl ADB ‘de 30 milyar dolar gibi bir rakamı pazarda bırakması oldu.

Corsair’ın finans kaynakları kim

Satış işlemi için oluşturulması düşünülen özel sermayenin  Goldman Sachs, Macquarie Group, BNP Paribas gibi güçlü kuruluşları ile birlikte EagleTree tarafından karşılanması beklenmekte. EagleTree tarafından karşılanması beklenen yatırım payının ise yüzde 40 civarı olması beklenmekte.

 

Düşünülen bu satın alma işlemi gerçekleştiği takdirde firma pazarda rekabet oranını artırarak pazarın en güçlü isimlerinden olan Razer ile ciddi rekabet noktasına geleceğini düşünüyor. Satış işlemi ile birlikte hedeflenen rekabet düzeyi artar ise Razer için ise güçlü bir rakip ortaya çıkmış olacak. Razer ve Corsair arasındaki büyük mücadelenin pazara katkı payı ne olacak ve en büyük pasta dilimini kimin alacağı şimdiden merak konusu olmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir