Kategoriler
Teknoloji

Toyota Uçan Araba İçin 385 Bin Dolar Para Yatırdı

Japon araba üreticisi Toyota uçan araba yapmak için kolları sivadı. Cartivator adı verilen bir girişim yeni uçan araba konseptleri Sky Drive’ı tanıttı.

Toyota Uçan Araba üretecek

Cartivator‘a en büyük desteği ise Japon araba üreticisi Toyota’dan geldi. Grubun en büyük hayali ise 2020 Tokyo Olimpiyatlarının ateşini bu araçla yapmak Japon araba üreticisi Toyota ise Cartivator adlı uçan araba üretme firmasına 385 bin dolarlık bir yatırım yaptı. Şimdiye kadar bu alandaki en büyük atılımı gerçekleştirmiş oldu.

Proje aşamasındaki uçan araba Sky Drive, 2012 yılında Toyota’da 35 çalışanı tarafından ortaya atılmış ve daha sonra bu çalışanlar kendi aralarında Cartivator grubu olarak tanınmıştı. Cartivator grubunun en büyük hedefi ise 2018 Yılına kadar test uçuşlarını yapmak istediklerini açıkladılar.

Sky Drive’nın yapmış olduğu bu araç 10 metre yüksekliğe çıkma ve saat’de 90km hıza çıkabileceği açıklandı ayrıca buna ek olarak Toyota’nın yaptığı girişimlerle Amerika’da iki farklı uçan araba tasarımının da patentini almış oldu. Buda oluyor’ki Toyota bu işe tam olarak adapte olmuş gibi görünüyor. Tabi bunu önümüzdeki yıllarda sıkça konuşacağımız anlamına geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir