Kategoriler
Teknoloji

Sony Playstation 5 Merak Edilenleri Yayınladı

Uzun yıllardır oyuncuların vazgeçilmezi olan playstationlar, bu günler yenisini yani playstation 5’in kesin olarak geleceğini belirtti. Henüz tarihi ile ilgili bir bilgiyi kesinlikle sızdırmadı.

Sony’nin CEO’su ve başkanı olan Shawn Layden, röportajında bu yıl playstation 4 pro için yeni bir oyun geliştirilmeyeceğini ve yeni bir oyun getirilmeyeceğini duyurdu ve playstation 5′ in piyasaya çıkması için biraz daha beklenilmesi gerektiğini belirtti.

Bir Ayrılık Olacak mı?

Sony CEO’suna öncelikle playstation 4 ve playstation 4 pro arasında bir ayrılık olup olmayacağı sorusu yöneltildi ve Layden bu soruya ; bir değişiklik olmayacağını ve Pro versiyonun 4K çözünürlük ve daha iyi bir görsel sunduğunu ve oldukça büyük sabit disk avantajı gibi yenilikler sunduğunu belirtti. Layden, Pro versiyonun daha iyi bir oyun performansı ve akıcı bir oyun sunduğunu ve bu özelliği standart versiyondan ayıran özellik olduğunu belirtti.

CEO’ya sorulan ikinci soru Playstation 5 gelecek mi ve zamanı ne olacağı sorusuydu. Bu soruya Layden’in cevabı ise playstation 5′ in geleceği fakat bu konu hakkında kesin bir kanıya varılmadığını belirtti. Bir takım yeniliklerin geliştirilmekte olduğunu ve bunun biraz zaman alacağını söyledi. Eski dönemlerde bazı iş adamları, analizciler playstation’ın diğer versiyonların çıkış tarihlerini ve bazı özelliklerini tahmin etmişlerdi. Bu analizciler yeni versiyon olan playstation 5 için ise 2018-2020 yıllarını tahminleri arasında belirtiyorlar. Mantıken düşünülecek olursa 2018 yılı playstation 5 için oldukça erken bir aralık olacak ki Sony ABD’de 4K TV pazarı satışlarında %50 gibi büyük bir oranda artış beklemekte olduğunu belirtti. Görüşünüşe göre bu tarz hedefleri olduğunu belirten sony gelecek planlarını oldukça iyi bir şekilde tasarlamışa benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir