Kategoriler
Teknoloji

Samsung’dan 18 Milyar Dolarlık Büyük Yatırım

Japon teknoloji devleri olan, Toshiba ve rakibi SK Hynix ile sektörde ciddi bir rekabette içerisinde olan Samsung her sene işletim teknolojilerine 10 milyar dolar civarında yatırım yaptığı bilinmekte.

Yeni yapmış olduğu yatırım ise neredeyse iki misline çıkacak olması ise Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in tarafından yapılan çağrıya büyük yanıt vermiş oldu. Moon Jae-in, ülkedeki işsizlikle mücadele etmelerini istemişti.

HAFIZA KARTLARI

Çip teknolojisinde en çok kullanılan hafıza kartlarının 2017 yılında rekor satış getirmesi bekleniyor. Zira akıllı telefon, sunucu, bilgisayar ve kameraların vazgeçilmez parçalarından biri olan hafıza kartlarının fiyatı gün geçtikçe ve talep çok olduğundan dolayı fiyatı yükseliyordu. Uzmanlarına göre kaliteli ve birbirleriyle uyum için de daha güçlü NANO cipler gerekiyor açıklamasını yaptılar.

SAMSUNG CİP FABRiKASI AÇIYOR

Samsung‘un en büyük yatırımı olan 12.5 milyar dolarla Pyeongtaek bölgesindeki yeni NANO çip fabrikasında yapması ve bu fabrikanın 2021 yılı itibarıyla faaliyete geçeceği açıklandı fabrikanın yanı sıra Hwaseong’da da yarı iletkenler için de 5 milyar dolar‘lık üretim inşası planlanıyor.

Samsung’un yüzde 90 oranında kontrol ettiği OLED ekran panelleri için de yaklaşık 1 trilyon won yani 870 milyon dolarlık bir yatırım gelecek ve bu sayede üretim kapasitesini artırmış olacak  zaten  Samsung’un ekran panellerinin en büyük müşterilerinden birisi de Apple. iPhone için çıkaracağı yeni 8 serisinde bu ekranları kullanacağı açıklandı.

THN : Teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir