Kategoriler
Teknoloji

LG Akıllı ev Aletleri için Ekosistem Geliştiriyor

LG bir yeni daha işe girmeye hazırlanıyor. Akıllı ev cihazları ile piyasalara girmeye hazırlanan LG bu platformda LG, SmartThinQ kullanıcılarına açmayı hedefliyor. Bu piyasada ise oldukça rekabet yüksek bu rekabete ortak olan şirketler ise Samsung ve Philps gibi birçok şirket var. LG ise bu işlere ortak olmak için yeni ekosistemi kullanıcılarına açacak.
Bu konu ile yıllardır yatırım yapan LG bundan sonra kazanmak ve yeni fikirlerle piyasa girmeye hazırlanıyor.

LG Neyi Hedefliyor

LG yeni yapmış olduğu bu platformu SmartThinQ  ile hem donanım hemde yazılım anlamında bu yöntem ile akıllı ev aletlerini destekleyecek yeni projeler geliştirmek ve satış rakamlarını artırmayı hedefliyor. LG ise yapmış olduğu açıklamada yeni geliştiricilerin fikirlerine açık olduklarını  ve bu şekilde ortak olabileceklerini açıkladı. 

Ayrıca  beyaz eşyadan akıllı hoparlöre ve akıllı sensörlere kadar geniş bir ekosisteme erişim sağlamayı hedefliyor. Yapay zeka tabanlı Smart Hub kontrol merkezine de erişim sunulacak. LG ise ekosisteme ait yeni bir web sitesini açtı açılan bu site ile geliştiricilerin bu site üzerinden başvuru yapabilecekler eğer yapmış oldukları başvuru kabul edilirse SmartThinQ programına erişim sağlayabilecekler.

Teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir