Kategoriler
Teknoloji

LeEco Vizio’yu almaktan vazgeçti

2 milyar dolar değerindeki anlaşma ile teknoloji firmaları arasındaki en büyük devir işlemi olacak olan LeEco ve Vizio arasındaki anlaşma iptal edildi.

Amerika’lı televizyon firması olan Vizio’yu almak için harekete geçen LeEco 2 milyar dolar teklifinde bulunmuş ve karşılıklı görüşmelerde ön anlaşma yapıldığı bilgisi verilmişti. Ancak gelişen bazı olaylar neden ile LeEco ve Vizio arasındaki 2 milyar dolarlık sözleşmenin iptal edildiği bilgisi verildi.

LeEco ve Vizio şirketlerinin yetkilileri tarafından düzenlenen ortak bir basın toplantısında karar açıklandı. Basın toplantısında her iki markanın yetkilileri de anlaşmanın karşılıklı olarak iptal edildiğinde belirtir iken gerekçe olarak ise ” ters yönden esen düzenleme rüzgarı ” olarak aktarıldı.

Firmaların anlaşmalarının bozulmasının perde arkası ise kulislerde Çin bölgesindeki ruhsatlandırma zorlukları ve prosedürlerin aşılmaması olarak konuşuluyor.

Çok Yönlü Teknoloji Firmasının Yeni Girişimleri

Çin’de hizmet vermekte olan çok yönlü bir teknoloji firması olan LeEco teknoloji sektöründe hemen hemen tüm kategorilerde var olur iken Vizio markasını da Çin’e getirmek için büyük bir atak yapmış ve uğraş vermişti. İki firma arasında uzun bir anlaşma süreci yaşanır iken son olarak 2 milyar dolar rakamında ön anlaşma yapıldığı iki firma tarafından da doğrulanmıştı.

LeEco markası Vizio’yu markasına katmak için uzun uğraşlar verir iken Vizio tarafında ise şirket içi işlerin yolunda gitmediği bilgisi geldi. Yayınlanan rapor doğrultusunda Vizio’nun geçtiğimiz ay çalışanlarının maaşlarını zorlukla karşıladığı raporlandı.

Dostluk Devam Ediyor!

LeEco ve Vizio markaları arasındaki satış işlemi gerçekleşmemiş olsa da iki firma arasındaki dostluğun devam ettiği bilgisi verildi. Öyle ki Vizio tarafından sunulmakta olan ürünlerde Le App’ın reklamları da devam ediyor. İki şirketin önümüzdeki günlerde özellikle Çin pazarına ortak bir giriş yapması ve ürünlerde büyük indirimler gerçekleştirerek lider duruma gelmek olduğu belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir