Kategoriler
Teknoloji

İTÜ Çekirdek Girişimcilere Destek Vermeye Devam Ediyor

İTÜ Çekirdek  girişimcilere destek olmaya devam ediyor. Üniversiteler arasında en iyi kuluçka merkezleri arasında yapılan araştırmaya göre İTÜ Çekirdek  Avrupa’da 8. sırada dünyada ise 18. sırada yer alıyor. İTÜ Çekirdek Türkiye’de teknoloji girişimciliğine büyük katkı sağlıyor.

İTÜ Çekirdek  destekleri sayesinde bir çok girişimci projelerini hayata geçirirken aynı zamanda ülke ekonomisi de olumlu etkileniyor.  2012 yılında kurulan İTÜ Çekirdek , 24.832 başvuru alırken, toplamda ise 1.150 girişime ve 3.450  girişimciye destek verdi.

İTÜ Çekirdek destekleri ile toplamda 35 milyon TL yatırım yapıldı. Bu yatırımlar ile 55 milyon TL ciro elde edilirken, toplam değerleme ise 415 milyon TL oldu. Son 6 yıla bakıldığında ise 175 girişim aldığı destekle şirketleşirken, İTÜ Çekirdek 500’den fazla istihdam yaratarak ekonomiye katkı sağladı.

İTÜ Çekirdek’e yapılan başvuru istatistiklerine  göre; başvuru yapan kişilerin ortalama yaşı 29,49 olurken,  kadın girişimcilerin başvuru oranı ise %18 olarak açıklandı. Bu verilerle başvuru yapan her 5 kişiden 1’i kadın girişimci.

 

6. yılında Big Bang Startup Challenge 5 milyon TL’yi aşan yatırım ve hibe imkânı sunuyor

Bu yıl 6.sı gerçekleşen Big Bang Startup Challenge’da 5 milyon TL’yi aşan yatırım ve hibe imkânından pay almak için yarışan girişimler, 23 Kasım’da Uniq İstanbul’da “etki” temasıyla gerçekleşecek final etkinliğinde sahneye çıkacak. Final etkinliğinde geleceğin teknolojilerine şahit olmak ve girişimcilerin final heyecanını paylaşmak isteyen herkes, http://bigbang.itucekirdek.com/ adresinden kayıt olarak etkinliğe katılabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir