Kategoriler
Teknoloji

E-Motion Akıllı Şemsiye

ShedRain firması hayata geçirdiği yeni teknolojik şemsiyeler piyasaya çıktı. e-Motion adı verilen bu şemsiyeler şimdilik açma/kapama işlevi yapıyor.

Teknoloji ile birlikte yenilikler bitmek bilmiyor. Amaç her zaman ki gibi insanlık yararına ve insanoğlunun bu yenilikçi oluşumlarla işini kolaylaştırabilmek. Bildiğiniz gibi bir çok icat yapılıyor ve her şey isminin önüne artık akıllı kelimesini alıyor. Akıllı ev, akıllı telefon, akıllı otomobil, akıllı birçok şey. Bunlardan bir tanesi d geçtiğimiz günlerde ShedRain firması tarafından sunulan akıllı şemsiler olan e-Motion.

Şemsiye konusunda dikkat çeken tasarımları insana moral veren desenleri daha önce görmüştük. Özellikle Japon tasarımcılar bu konuda oldukça ileri düzeylere varmışlardı. İnsanı tamamen saran şemsiyeler, moral veren gökyüzü desenleri gibi bir çok harika şemsiyeleri gördük. Ama bunların hepsi klasik açma kapama yöntemi ile çalışıyor.

e-Motion Farkı Ne

e-Motion şemsiyesinin farkı burada ortaya çıkıyor. e-Motion şemsiyesi kolçağına yerleştirilen yukarı ve aşağı tuşu ile şemsiyeniz kendi açılıp kapanma özelliği taşımakta. Yukarı tuşu ile açma işlemini yapıyor aşağı tuşu ile kapama işlemini yapıyor. Yukarı tuşu ile şemsiye yavaş yavaş açılıyor ve son noktaya geldiğinde otomatik olarak duruyor. Kapamak istediğinizde ise aşağı tuşuna basıyorsunuz ve yavaş yavaş kendiliğinden kapanıyor.

Evet yeni akıllı şemsiyenin fonksiyonu bu kadar zaten fazlasını beklemek de yersiz olur yine büyük konuşmayalım belli de olmaz bakarsınız mucit beyinler ileride bizlere çok farklı yenilik ile gelebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir