Kategoriler
Teknoloji

Domino’s Pizza’nın dijital satışları 5,6 milyar doları buldu

Domino’s Pizza siparişlerinin yarısının cirosunu dijital kanallardan sağlıyor. Domino’s Pizza’nın teknolojik alanda yaptığı yatırımlar ile cirosunu arttırmaya devam ediyor. Son 5 yıl rakamlarına bakıldığında Domino’s Pizza’nın dijital kanallara yaptığı yatırımların toplam tutarı 12 milyon TL ye ulaşmış durumda. Ayrıca Türkiye’de evlere servis cirosunun ise %46’lık bölümü djital kanallardan elde ediliyor. Günün geç saatlerine kadar her kanaldan sipariş alan Dominos en kolay sipariş verilebilen şirketler arasında.

Bugün itibari ile 85 ülkede faaliyet gösteren ve son yıllarda dijital dönüşüme oldukça önem gösteren Domino’s Pizza bu yatırımlar sayesinde toplamda 5,6 milyar dolar satış yapmış durumda. Firma e-ticareti satışlarını arttıracak önemli yatırımlardan biri olarak görüyor. Domino’s Pizza Türkiye Genel Müdürü Aslan Saranga’nın yaptığı açıklamada şirketlerini sadece servis yapan firma olarak değil,  pizza hizmeti veren teknoloji firması olarak konumlandırdıklarını söyledi.

Domino’s Pizza Türkiye Dijital kanallara 5 yılda 12 milyon TL yatırım yaptı.

Domino’s Pizza Türkiye yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor Şirket son 5 yılda dijital kanallara yatırım yapmanın yanısıra operasyon,üretim vs alanlarda da yaklaşık olarak 23 milyon tl dijital yatırım yaptı. Ayrıca sektör içinde mobil uygulaması en çok indirilen şirket durumundalar. Domino’s Pizza mobil uygulaması 1 milyon 130 bin civarına indirme ile sektörde yer alıyorlar. Firma ayrıca  Tek Tıkla Sipariş ve Facebook Messenger Chatbot gibi platformlar üzerinden de satış yapıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir