Kategoriler
Teknoloji

DJI Drone Serisine Aktivasyon Zorunluluğu Geldi

Drone serileri içerisinde en çok tercih edilen ürünler arasında gösterilen DJI Drone, serileri aynı zamanda yüksek teknolojileriyle dikkat çekiyor. Her ne kadar teknolojileri oldukça yüksek olsa da markanın aldığı son karar ise DJI Drone serilerini doğrudan etkileyecek. Karara göre artık kullanıcıların belli zorunlulukları yerine getirmesi gerekiyor. Peki yeni sistemin detayları neler?

DJI Drone dünya üzerinde en çok tercih edilen Drone markalarından biri olarak biliniyor. Drone sınıfında genel olarak en lüks markalardan biri olarak da değerlendirilen DJI Drone modelinin yüksek mesafelere uçabilmeleri ve benzerlerine göre daha uzun süre dayanan pil süreleri de epey öne çıkıyor.

Fakat DJI tarafından alınan son karar tüm bu özelliklerin bir yana bırakılmasına neden olacak. Öyle ki marka son aldığı kararla beraber DJI Drone serisini kullanan kullanıcılar için kayıt zorunluluğu getirdiğini açıkladı. İlk olarak yeni seri Drone modelleri için geçerli olacak olan karara göre artık hemen her kullanıcının ürünlerini kayıt altına alması gerekiyor. Yeni sistemde alınan Drone’un resmi site üzerinden aktivasyon sistemine kayıt ettirilmesi gerekiyor. Tüm özellikleriyle beraber sisteme kayıt ettirilen Drone serileri DJI tarafından da bir nevi resmi olarak kontrol altına alınmış oluyor.

DJI Drone Aktivasyon Sistemi Nasıl Çalışacak?

Sistemin çalışması için özel bir güncelleme yayınlayan marka, bu güncellemeyi yükleyip aktivasyon yapmayan kullanıcıların Drone cihazlarının birçok özelliği kapatılacak. Marka tarafından yapılan açıklamaya bakacak olursak bu şekilde ülkelerin kuralları nasılsa hemen her Drone için her ülkeye göre sınırlamalar yapılacak. Aktivasyon sisteminde takip özelliğinin de kullanılacak olması neredeyse tamamen Drone ile işlenen suçların önüne geçmiş olacak.

Söz konusu sistemin ne kadar başarılı olacağı şu için belli olmasa da aktivasyon sisteminin kullanılması DJI Drone satışlarını olumsuz yönde etkileyebilir. Birçok kullanıcının yeni sistemi tercih etmeyeceği düşüncesiyle rakiplerin öne çıkabileceği belirtiliyor. Fakat bir yandan da markanın yasal mecralardan destek alması gündeme gelmekte. Yani böyle bir teknolojiye geçiş yaptıktan sonra DJI desteklenen resmi Drone markası olarak da anılmaya başlanabilir. Şimdilik sadece gelişmeleri takip etmek gerekli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir