Kategoriler
Teknoloji

CCleaner, Avast Çatısına Girdi

Dünya üzerinde en çok kullanılan temizlik programlarından biri olan CCleaner, hem bilgisayar hem de mobil platformlarında ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip. Hatta son dönemde yaptığı anlaşmalarla beraber birçok markanın akıllı telefonunda yüklü olarak sunulan CCleaner programının, önlenemeyen yükselişinden sonra ise şaşırtıcı bir haber geldi. Verilen bilgilere göre programın yayıncısı olan firma Piriform satıldı. CCleaner gibi uygulamalarıyla öne çıkan Piriform firmasının satılmasının ardından efsane uygulamada el değiştirmiş oldu. Peki, uygulamayı kim satın aldı?

CCleaner Artık Avast Altında Çalışacak

Firmayı satın alan şirket ise yabancı değil. Antivirus devlerinden biri olan Avast tarafından satın alınan firma, tamamen el değiştirmiş oldu. Sistem güvenliği ve yazılım güvenliği konusunda attığı adımlarla adından sıkça söz ettiren Avast’ın aldığı karar sonrasında, firmanın 1.3 milyon gibi bir rakamla satıldığını da ekleyelim.

CCleaner

Bu rakamla beraber CCleaner uygulamasının da sahibi olan Avast’ın bundan sonra işleyişlerde de farklılığa gittiğini göreceğiz. Güncellemelerin sıklığını arttıracak olan firmanın bunun dışında uygulamayı güvenlik kısmında da güçlendirmesi gündeme gelecek. Güvenlik yazılımı olarak da öne çıkacak olan uygulamanın, mobil versiyonlarının da geliştirileceğini belirtelim.

Tam 400 milyon kullanışıyla beraber el değiştiren uygulamanın nasıl değişeceğini ise atılan adımlarla görmemiz mümkün olacak. Bakalım bu el değiştirme sonrasında uygulamanın daha da geliştirilmesi için yeni adımlar etkili olacak mı? Tüm bunları zaman gösterecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir