Kategoriler
Teknoloji

BMW X7 konsepti genişliyor!

2017 uluslar arası Otomobil fuarı etkinliği öncesi, BMW Concept X7 iPerformance SUV aracına ait yeni görseller şirket tarafından gösterime sunuldu.

BMW Concept X7 iPerformance modeline ait görüntülerini izleyenleri hayran bırakan yeni araç Frankurt Uluslararası Otomobil Fuarında gösterime sunulmadan görselleri paylaşıldı. Üstün performans ve özellikleriyle bilinen BMW bu zamana kadar çıkartmış olduğu araçların arasında en büyük SUV modeli olarak kullanıcısıyla tanışmayı bekliyor.

BMW Concept X7 iPerformance

Dünyanın en prestijli Alman otomobil şirketi olan BMW, bu yeni crossover ile birlikte üc oturma yeteneğine sahip X5 modelini geçmeyi hedeflemekte. Öncelikle Hibrit modeli de sunulacak olan şirketin X7 öncesinde yeni olan 8 serisinin ve Z4 modeline çıtayı yükseltecek oldukça yoğun bir şekilde çalışmış olduğunu belirtmekte fayda var.

Tasarım konusunda yeniliklerle gelen BBW, ön tarafa yerleştirilmiş böbrek ızgaralarının büyük bir şekilde kullanılması ilk dikkati çeken ve göze çarpan değişikliği oluyor. Üstelik, Ön tarafa yerleştirilmiş ön farlar oldukça agrasif bir görüntü sağlamış. Devasa görünüme sahip tekerleklerin yanı sıra üç sıralı koltuk yerleşimi geniş iç hacmi ile genel bir profil ortaya çıkarmış durumda.

Son derece teknolojiye ayak uydurmuş olan otomobil, Uzun yola gidenler için düşünülmüş her türlü ince donanımlar dikkatlerden kaçmıyor. X7, güncellenmiş iDrive bilgi-eğlence sistemi ile daha fazla geliştirilerek kullanışlı hale getirilmiş. Aracın içerisinde bulunan koltukların arkasına yerleştirilmiş eğlence ekranları sayesinde tamamen bağımsız bir şekilde çalışarak her yolcu kendine göre ekranda talep etmiş olduğu müzik, video, internet gibi işlevleri yapabiliyor. Ayrıca navigasyon sistemi sayesinde diğer ekranlara etkileşimde bulunabiliyor. Tamamen cam tavan ile donatılan otomobil, alüminyum kaplama, deri kaplama ve ince döşenmiş ahşap dikkatlerden kaçmıyor.

İç ve dış tasarımıyla gözleri büyüleyen BMW Concept X7 iPerformance modeline ait şimdilik bilgi bu kadar. Tüm özellikleriyle birlikte gün yüzüne çıkacak olan Otomobil, şimdiden nasıl bir güç aktarma organlarına ait olduğuna dair bilgiler yer almıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir