Kategoriler
Teknoloji

BMW ve Intel Sürücüsüz Araç Üretecek!

2 dev bir araya geliyor. Sürücüsüz otomobil rekabetinde yerini alacak olan iki büyük şirket, ortaklıklarını duyurdu! Şimdi dünya basınının gözü rakiplerinde… BMW ve Intel sürücüsüz araç üretmek için bir araya geliyor...

Ünlü Alman otomobil firması BMW ile dünyanın en büyük işlemci şirketi Intel’i buluşturan ortak özellik, sürücüsüz araç geliştirme hedefleri oldu. Aslında onlar da modaya uydu diyebiliriz. Şirketler, 2017 yılının ikinci yarısında 40 adet 7 serisi BMW ile deneme sürüşlerini başlatacak. Sürücüsüz araçlar, 2021’de piyasaya çıkacak!

Deneme sürüşleri ve üretim aşamasın için 40 adet gümüş rengi BMW 7.40i tahsis edildi. Intel ise bundan 6 ay öncesinde 15 milyar dolar karşılığında İsrailli teknoloji şirketi Mobileye’a ortak olmuştu. Intel, son haberini Las Vegas’ta düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı’nda verdi. Intel ile BMW, otonom araç üretimine başlayacaklarını açıkladı.

Otonom deneme sürüşleri için özel olarak 40 adet BMW 7 serisi araç üretildi. Sürüş testlerine bu yılın ikinci yarısında başlanacak. 2 dev şirket, sürücüsüz araç üretiminde Mobileye’dan destek alıyor. Sürücü yardım sistemleri, sensör üreticisi ve tedarikçisi Mobileye; Intel ve BMW’ye büyük destek veriyor…

İ-NEXT adlı modelde karar kılınarak çalışmalar sürdürülüyor. Sürücüsüz araç geliştiren Google, Mercedes, Apple ve Audi gibi şirketlerden sonra BMW ve Intel de ortak olarak bu kervana katıldı.

Apple’ın Son Kozu Sürücüsüz Araç mı Olacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir