Kategoriler
Teknoloji

AOC Yeni Yıl çözümleri: şık Full HD’ler, kavisli QHD’ler

2017 neredeyse bitti ve yılbaşı kutlamaları giderek yaklaşıyor. İster Noel, ister Yılbaşı olsun, hem gençler hem de yetişkinler armağanlarını neşe içinde açacakları o günü heyecanla bekliyorlar. Çoğu da hâlâ arkadaşlarına ve diğer sevdiklerine güzel bir hediye arayışında. Alışverişini yapmakta geç kalmış olanlar, eğer büyük indirim fırsatlarını kaçırdıysanız üzülmeyin!

Henüz aradığınız ekranı bulamamış da olsanız ya da sevdiğiniz birine yeni bir monitör armağan etmek istiyorsanız, ekran uzmanı AOC, kutlamalara daha büyük ekranlar, daha yüksek çözünürlükler ve hiç olmadığı kadar hızlı paneller ile başlamanız için birkaç seçenek sunuyor! Kış mevsimi kuzey yarımküreye her ne kadar daha kısa günlerle ve daha soğuk geceler ile geliyor da olsa, aslında rahat bir yerde dinlenip en sevdiğiniz filmleri ya da TV programlarını izleyip video oyunlarını oynamak için harika bir fırsat. En iddialı rekabetçi oyunculardan hobi olarak oynayan kişilere kadar, ya da tasarımcılardan / dijital sanatçılardan multimedyayı her gün kullanan ofis çalışanlarına kadar herkes için, AOC’nin uygun bir monitörü var.

PDS Serisi ve Studio F. A. Porsche tarafından tasarlanan eşsiz görünümü
Piyasaya geçtiğimiz baharda çıkan PDS serisi, ünlü tasarım evi Studio F. A. Porsche ile ortaklaşa yaratılan olağanüstü görünümü sayesinde monitör tasarımının zirvesini temsil ediyor. 24 inçlik PDS241 ve 27 inçlik PDS271, 5.2 mm’lik, gelmiş geçmiş en ince, profile sahip. Öyle ki bu profil, çoğu akıllı telefondan bile ince. Üstelik bu monitörler, Full HD çözünürlük, 4 ms GtG tepki süresi ve % 100 sRGB ve % 90 NTSC desteğine sahip geniş renk gamı ile en yeni nesil IPS panelleri ile donatıldı. Geniş renk gamı kapsamı sayesinde, monitörler yalnızca bir tasarım nesnesi değil, aynı zamanda tasarım yapmayı da mümkün kılan bir nesne!

PDS serisini bu kadar eşsiz kılan şey, görünümü. Modelin minimalist görünümü, gerekli kabloların (güç ve sinyal) ayak dizaynının bir parçası olarak tasarlanması ile mümkün kılınmış. Gümüş renkli yüzeye sahip ayağın kıvrılan görünümü ise, kabloların doğal olarak dönmesinden esinlenilmiş. İşte bu bağlantılar ayaktan geçiyor ve modüler bir kutuda sonlanıp sonra tekrar ayrılıyorlar. 3 taraftan da neredeyse çerçevesiz bir tasarım ile, kullanıcılar kendilerini muhteşem görüntülerin tam ortasında bulabilirler.

Olağanüstü bir oyun deneyimi için AGON Serisi
AOC, karanlık kış mevsimini aydınlatmak için, oyuncular için daha da cazip bir şey hazırlıyor. En yeni AAA hitlerinin tam da tatil zamanına denk geldiği bu dönemde, oyuncular çeşitli elektronik mağazalar ve perakendecilerdeki pek çok indirimden ve özel tekliflerden yararlanabilecekler. Aslında şu sıralar, oyun monitörüne geçmek için de en iyi zaman!

Geçen yıldan beri, AOC, birinci sınıf oyun monitörü ürün grubu AGON’da sürekli yenilikçi ve herkesin istediği üst düzey oyun monitörlerini piyasaya çıkarmaya devam ediyor.

Bu yaz piyasaya çıkan AG322QCX ise tutkulu bir oyuncunun arzu edebileceği özelliklere sahip. Bu devasa monitör 3000:1 statik kontrastı, 144 Hz yenileme hızını destekleyen 2560 x 1440 (QHD) çözünürlüklü 31.5 inçlik VA paneli ile donatıldı ve en akıcı ve pürüzsüz oynanabilirlik deneyimi için FreeSync desteğine sahip. 1800R kavisi sayesinde ise, kullanıcılar kendilerini sanal savaş meydanlarına gerçekten kaptırabilecekler.

 

Daha da sürükleyici bir deneyim için ise, kullanıcılar 21:9 görüntü oranına sahip AG352UCG modeline bir bakmalılar. Bu modelin ultra geniş, 3440×1440 (UWQHD) çözünürlüğü kullanıcıyı, 16:9 kardeşinden bile daha fazla içine alan bir deneyim sunuyor. Bu model, 2000R kavis ile kullanıcıların bütün görüşünü kapsıyor. 100 Hz’lik yenileme hızı ve G-SYNC desteği ise, akıcı kırılma ve tutukluk olmayan bir deneyime katkıda bulunuyor.

FPS oyunlarında yarışan en rekabetçi ve sert oyuncular genelde kavis ya da ultra geniş ekranları pek umursamazlar. Onların asıl odaklandıkları konu, piyasadaki en hızlı panellerin hangileri olduğudur. Son dönemde piyasaya çıkan AG251FG, 240 Hz’lik muhteşem yenileme hızı ile ve yalnızca 1 ms’lik tepki süresi ve G-SYNC desteği ile, işte tam da böyle bir ekran. Full HD çözünürlüklü TN paneli ile donatılmış AG251FG modeli, oyuncuların monitörlerinde hızlı reflekslerine eş düzeyde kare hızlarını elde edeceklerinin garantisini veriyor. Bir kez siz de deneyin ve sıradan 60 Hz’e kıyasla 240 Hz’i bir deneyip farkını görün. Yalnız dikkatli olun, çünkü bundan böyle daha yavaş bir monitöre dönmek istemeyebilirsiniz!

Yeni, “çerçevesiz” 90 Serisi ile evlerinizi ve ofislerinizi canlandırın

AOC, her gün monitör kullanan multimedia ya da ofis kullanıcıları için de, yeni 90 Serisi ile B2B ürün grubunu daha da şık bir hale getirdi. 23.8 inç ya da 27inç ölçüsündeki bu monitörler, ya basit ya da tamamen ergonomik ayaklar ile sunuluyor; ve tüm modellerde geniş görüntüleme açılarına ve geniş renk gamı kapsamına sahip ( %100 sRGB ve % 90 NTSC) en yeni IPS panelleri bulunuyor. Üstelik 3 taraftan da “çerçevesiz” bu monitörler, hem ofise hem de eve şıklık ve tazelik getiriyor. Dahası, bu modeller, üniteler arasında dikkat dağıtan boşluklar olmayan, akıcı çoklu monitör kurulumları için de gayet uygun. Serinin amiral gemisi Q2790PQU modeli, QHD (1440p) çözünürlüğe sahip. Serinin öteki ekranları ise, Full HD (1080p) çözünürlüğe sahip. Seçili modellerde, ayrıca USB’ler ve hatta mobil cihazların hızlı şarjı için bir USB girişi gibi harici çevre birimlerine kolay erişim sağlayan USB 3.0 aygıtı da bulunuyor.

AOC, sizlere mutlu yıllar diler. Yeni yıl kutlamalarının keyfini AOC’nin en şık ve en canlı ekranları ile çıkarın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir