Kategoriler
Teknoloji

Anadolu Sigorta Dijital Acente Platformunu Açtı

Sigorta sektörünün önemli firmalarından biri olan Anadolu sigorta dijitalleşme açısından önemli bir adım attı. Anadolu sigorta Dijital Acente Platformunu açarak bir yeniliğe imza attı. Firmaların satışlarını arttırmak amacı ile dijital platformlara yönelmesi, bir çok müşteriye ulaşılmasına olanak sağlıyor.

Anadolu sigorta web sitesi üzerinden  online olarak sigorta satışı yapacak. Böylelikle dijital alanda bir bakımdan ilk e-şubesini açmış oldu. İnternet üzerinden hem mevcut müşterilerine hizmet verecek olan Anadolu sigorta hem de yeni müşteri kazanmayı amaçlıyor. Dijital platform 7/24 hizmet vererek sigorta satışına imkan sağlıyor. Müşterilerin sigorta acentasına gitmeden sigorta satın almalarına ve işlerini kolay halletmelerini mümkün kılıyor. Anadolu Sigorta Bilgi Sistemlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Abacı  dijital acente ile ilgili yaptığı açıklamada en önemli hedeflerinin “müşteri deneyimini daha da iyileştirmek” olduğunu söyledi.

Dijital Acente Platformu üzerinden tüm Anadolu sigorta acenteleri satış yapabilecek.  DAP projesi 2017 Mayıs ayında başlatılarak 4 ay gibi bir sürede tamamlandı. Dijital acente üzerinden Kasko, Trafik, DASK ve Bireysel Sağlık Sigortası gibi sigorta ürünlerinin satışı yapılabilecek. Dijital acenteye mobil ve tabletten de giriş mümkün. Henüz  Konut ve Yurtdışı Seyahat Sigortası sistemde yer almazken kısa bir süre içinde satışa başlanacak.

Platform üzerinden acenteler kendi sayfalarını istedikleri gibi şekillendirebilecek. Henüz 350 kadar acentenin internet sitesinin olmadığı ve bu acentelere sayfalar hazırlanacağı açıklamalar arasında. Acenteler sitelerine içerikler girerek satışa hazır hale getirecekler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir