Kategoriler
Teknoloji

AB den Google’a yeni bir rekor ceza kapıda

AB den Google’a yeni bir rekor ceza kapıda gibi gözüküyor. AB’nin anti-tröst denetçileri Android işletim sistemi ile ilgili görülen davada ikinci rekor para cezası geliyor.

Avrupa Birliği anti-tröst denetçileri Android mobil işletim sistemi ile ilgili Google’a ikinci para cezası vermek üzere ve bunun için ikinci görüş alabilmek için uzman bir denetçi heyeti oluşturdu.

Google’a yeni bir rekor ceza kapıda

Avrupa komisyonu geçtiğimiz yıl için Google rekabetçi kanunlarına aykırı hareket etme suçundan dolayı rekor bir tazminat ödemeye mahkum etmişti. Ve bu dava sonucunda Google‘a, kendi sunduğu alışveriş hizmetinin çıkarına davranmaktan suçlu bularak geçen ay 2.4 milyar euro para cezası vermişti.

Şuan için yeni görülen davada bu rakamın üzerinde bir tazminat ile Google cezalandırması bekliyor. Rakamın geçen ay verilen 2,4 milyon euro’u geçerek 2,7 milyar euro olması bekleniyor.

Davanın seyri için Avrupa Komisyonu denetçileri ikinci bir görüş için Google‘ın kapısını çalıyor. Davanın seyri ile gelişmeleri bizde takip etmeye devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir