Kategoriler
Mobil

iPhone X Tanıtımı Yapıldı! iPhone X Nasıl Özelliklerle Geliyor?

Apple’ın tanıtımları son buldu. Merakla beklenen 12 Eylül tanıtım etkinliğinde en çok konuşulan ürün ise iPhone X akıllı telefonları oldu. Tasarım detaylarıyla öne çıkan ve sistem özellikleri de yenilenen 10.yıl özel iPhone modelinin detaylarına bakalım.

iPhone X Nasıl Bir Telefon?

Tasarımı baştan sona değişen telefon, yeni bir iPhone sınıfı olarak gösteriliyor. iPhone 7 serisinden hatta yeni tanıtılan iPhone 8 serisinden tamamen bağımsız olan yeni akıllı telefonların, cam kaplama yüzey kullandığı ve OLED tam ekranlara geçtiği açıklandı. Sensör ve ön kamera kısımlarında kaplamalı ekranlar kullanarak hem bu kısımda sensörlerin gözükmesini engelleyen Apple hem de ön yüzeyde sadece bu alanda ekranların alanında çalmış gibi gözüküyor.

Geri kalan bölümler tam ekran teknolojisini karşılaşmakta. Uçtan uca ekran sistemi bulunuyor. Son değişikliğimiz ise telefonların dikey çift kamerası. Şimdiye kadar hep yatay kullanırken markanın dikey çift kamera kullanması tasarım için önemli yeniliklerden biri. Teknik özelliklerden söz edelim.

iPhone X Teknik Özellikleri

İşlemci: A11 Bionic işlemci, 2.5 GHz saat hızına sahip seri 6 çekirdek

RAM: 3 GB,

Depolama Alanı: 64 GB ve 256 GB

Ekran: 5.8 inç, Super Retina OLED teknolojisi, 625 nit, True Tone

Çözünürlük: 1125 X 2436

Kamera: 12 MP çift arka kamera. İlk kamera f/1.8 diyafram açıklığına sahip ikinci kamera f/2.4. Çift OIS desteği. 60 FPS 4K modu, Ön kamera 7 MP ve f/2.2 diyafram açıklığı.

Çıkış İşletim Sistemi: iOS 11

Batarya: 2750 mAh

Kablosuz Şarj: Var

Ekstra Bağlantılar: Bluetooth 5.0, LTE A

Fiyat: 64 GB 999 dolar, 256 GB 1150 dolar

Çıkış Tarihi: 3 Kasım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir