Kategoriler
Yazılım

Snapchat Sky Filters Özelliği Çıktı!

Snapchat Sky Filters özelliği, mobil kullanıcıların uygulamalarına pek çok gökyüzü efekti eklemesini sağlıyor. Konuya ilişkin detaylar… 

Ünlü sosyal medya uygulaması Snapchat, yoluna dolu dizgin devam ediyor. Uygulama şimdilerde yeni bir özellikle daha karşımıza çıkıyor. Üstelik bu özellik sizi epey memnun edecek. Öğrenilene göre uygulamaya Snapchat Sky Filters özelliği geldi. Bu uygulama Türkçe’de gökyüzü filtreleri anlamını taşımakta ve fotoğraflarınızı çok daha güzel bir hale getirmekte.

Diyelimki gökyüzü bulunan bir ortamda arkadaşınızla bir fotoğraf çekildiniz. Fotoğrafın gökyüzü kısmını istediğiniz gibi efektlendirebiliyorsunuz. Aslında sadece gökyüzü kısmı da değil, yaptığınız seçimlere göre gökyüzü ile beraber diğer cisimlerin de etkilenebilmesini sağlıyorsunuz. Örneğin güneş ışınlarının çok fazla olduğu bir fotoğrafta hemen bir filtre uygulayıp gökyüzünün daha durgun gözükmesini ve böylelikle yüzünüzün, etraftaki cisimlerin de daha soluk gözükmesini sağlıyorsunuz.

Hatta özellik bununla da kalmıyor; Gece çekildiğiniz bir fotoğrafı gündüz efekti ile süslendirebiliyorsunuz veya tam aksini yapabiliyorsunuz. Diyelim sabah bir fotoğraf çekildiniz ve gökyüzü masmavi bir şekilde fotoğrafa yansımış. İsterseniz Sky Filters özelliği kullanarak birden gökyüzünü geceye de çevirebiliyorsunuz ve bunu yaptığınızda da doğal gözüküyor olması özelliğe önemli bir ayırcalık kazandırıyor. Aynı zamanda gökyüzünü mor gibi çeşitli renklere büründürebiliyorsunuz.

Söz konusu özellik bugün çıktı ve Android, iOS işletim sistemi bulunan cihazlara sahipseniz sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Snapchat, bu tarz teknikleri önümüzdeki süreçte de sık sık karşımıza çıkaracaktır. O yüzden takipte kalmanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir