Kategoriler
Yazılım

Samsung’un Yeni uygulaması konuşma bozukluğu olan kişilere yeni emojiler

Samsung’tan bir yenilik daha Samsung Emoji’yi bir iletişim aracı olarak kullanacak bu uygulama Wemogee zor okuma yazma yapan kişiler için kullanılıyor.

Samsung Electronıcs İtalyan kuruluşu olan konuşma terapisti Francesca Polin tarafından hazırlanan Wemogee metin ifadelerini İmoji karakterleri ile yerini alması ve yeni bir mesajlaşma uygulaması olarak kullanılması İngilizce ve İtalyanca olarak kullanılması bekleniyor. Bu sürüm için planlanan İOS sürümü ile Android 28 Nisan’da kullanıma sunması bekleniyor.
Ulusal Afazi Derneğine göre yaklaşık iki milyon Amerika’lı bu bozukluğa sahipken her yıl 180.000 kişi olduğu açıklanmıştır. Bu rahatsızlığı olan kişiler resim tahtaları kullanıyordu ama artık iletişim kurmak için Wemogee onlara daha hızlı iletişim kurmak için hazırlanmış Wemoge geliştiricileri bunun konuşma bozukluğu olan kişilerin iletişim kurmasını sağlayan ilk Emoji tabanlı sohbet uygulaması olduğunu iddia ediyor uygulamanın iki modu var görsel ve yazılı konuşma bozukluğu olan bir kişi altı kategoriye ayrılmış 140’dan fazla düzenlenmiş cümleyi aktaracak şekilde düzenlenmiş Emojiler göreceksiniz.

Wemogee Emoji kombinasyonları konuşma bozukluğu olan kullanıcılar için metne çevirir ve daha sonra yanıtları Emojis’e aktarır.
konuşma bozukluğu olan hastalar Emojisini anlıyor duygularını her yöne tasvir ediyorlar Hareketlerin görüntülerin ve yüz ifadelerinin kullanımı dilin anlaşmasında dil üretiminde mükemmel bir şekilde konulmuş bir işlevdir diye ekledi buna göre bu uygulamanın konuşma bozukluğu ola kişilerde çok iyi olacağı görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir