Kategoriler
Yazılım

Android O İşletim Sistemi Beklenenden Geç Gelecek

Google’ın şimdiye kadar mobil işletim sistemi alanında en başarılı çalışması olarak değerlendirilen Android O işletim sisteminin, geliştirme sürecinde neredeyse sona gelindi. İlk olarak yeni işletim sisteminin beta sürümlerinin yayına girdiğini gördük. Beta sürümlerinin yayınlanmasının ardından Android O serisinin, geçtiğimiz hafta geliştiriciler için son beta sürümünün de yayınlandığı açıklanmıştı.

Beta 4 ile geliştirici sürümlerine de son veren Google’ın bu hamlesinden sonra Android O final sürümünün çok kısa bir süre sonra açıklanması bekleniyordu. Final sürümü tam olarak ne zaman gelecek derken Android kaynaklarından gelen açıklamalarda yeni sürümün 1 hafta içerisinde yayınlanacağı belirtilmişti. Kullanıcılar arasında beğeniyle karşılanan bu haberlerin hemen arkasından ise bu kez üzücü haber geldi.

Android O Sürümü Geç Geliyor

Oldukça güçlü kaynaklardan gelen bilgilere göre yeni mobil işletim sistemi sürümü erken gelmek bir yana dursun, beklenenden de geç geliyor. Android Police haberine göre yeni mobil işletim sisteminin herkese açık son sürümü bu yakınlarda gelmeyecek. Yeni mobil serinin gecikmesinin nedeni olarak ise teknik sorunlar işaret ediliyor. Son testlerin yapıldığı sırada tespit edilen bir arıza nedeniyle, yeni mobil işletim sisteminin erteleme aldığı belirtiliyor.

Android O

Ertelenme haberinin doğrulandığı söylense de kesin nedenin açıklanmadığını da ekleyelim. Tabii ki kesin nedenin bir türlü açıklanmamış olması da başka bir kafa karıştıran nokta oldu. Google’ın iOS 11 karşısında duracak işletim sistemi olarak değerlendirilen yeni sürümün gecikmesinin nedeninin ancak çıkış sırasında kesin olarak açıklanacağı belirtiliyor. Öyle ki bu aşamada yaşanan teknik sorunun açıklanması ilerleyen dönemde Android O sisteminde güvenlik sorunları yaşanmasına neden olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir