Kategoriler
Yazılım

Android O Daha Önce Görülmemiş Güncelleme Sistemi

Google I/O kapsamında duyurusu yapılan ve beta sürecine dahil olan akıllı telefonlar için yayınlanan Android O işletim sistemi, adeta dipsiz bir okyanus olarak değerlendirilmeye başlandı. Öyle ki beta sürümü kullanıldıkça Android O işletim sisteminin yeni bir özelliği daha çıkıyor. Son olarak ise yeni işletim sisteminin güncelleme özelliğini ortaya çıkaran bilgiler elde edildi. İşte yeni sistem güncellemesi teknolojisinin detayları.

Android Nougat ile yeni nesle geçiş yapmış olan Android işletim sistemi, artık iOS serilerine rahatlıkla rakip olarak gösterilebilecek hem tasarım hem de sistem özelliklerine sahip olmuştu. Bu dönüşümün tamamlanacağı sürüm olarak gösterilen Android O sürümü de yavaş yavaş kendisini göstermeye başladı. Şu ana kadar yayınlanmış olan seriler içerisinde mobil işletim sistemi olarak en başarılı serilerden biri olması beklenen Android O işletim sistemi için yeni bir özellik daha ortaya çıktı. Bu kez sisteme gelecek olan güncellemelerin nasıl yapılacağı ve ne gibi yeniliklerle yönetileceği konusunda bilgiler elde etmeye başladık.

Android O Güncelleme Tanımını Baştan Yapıyor

Android işletim sistemlerinde güncelleme yapmak için telefonu bir anlık olsun kullanım dışı bırakmanız gerekiyor. Şöyle ki telefonunuzun şarjının bitmesi, telefonun kapanması, standart kullanımın devam etmesi gibi durumlarda güncellemeler otomatik olarak sonlanıyor ve bu durumda da telefonun çalışmasını etkileyecek sistemsel hatalar meydana gelebiliyor.

İşte tüm bu hataların önüne Android O işletim sistemi geçecek. Yeni düzende güncelleme için katı kurallar yok. Bugün ortaya çıkan haberlere göre artık Android O işletim sistemine gelen güncellemeleri istediğimiz gibi indirip, indirmeleri de duraklatma şansına sahip olacağız.

Güncellemenin daha sonra istendiği an yeniden devam etmesi de mümkün kılınıyor. Bu şekilde telefonunuzu acil olarak kullanmanız gerektiğinde güncellemeyi istediğiniz gibi durdurup ardından istediğiniz işlemleri yapıp tekrar başlatabiliyorsunuz. Güncelleme sistemini baştan oluşturacak olan yapı sadece ana güncellemelerde geçerli olacak ve içerisinde otomatik özelliklerde bulunacak.

Mesela Wifi bağlantınızda bir sıkıntı olursa telefon bunu otomatik olarak algılayacak ve güncellemeler doğrudan durdurulabilecek. Bağlantı yeniden geldiğinde ise indirme işlemi devam edecek. Çok kullanışlı olacak yeni sistemin ilgi odağı olacağı kesin.

“Android O Daha Önce Görülmemiş Güncelleme Sistemi” için bir yanıt

Hangi telefonlara bu güncelleme gelecek acaba kullandığım telefon note 5 bu telefona gelir mi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir