Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Sony VENICE kamera sistemi İstanbul’da tanıtıldı

Sony VENICE kamera sistemi İstanbul’da tanıtıldı. Türkiye’de sinema profesyonellerinin heyecanla beklediği Sony VENICE Full-Frame sinema kamera sistemi 27 Mart’ta Renaissance İstanbul Polat Boshporus Hotel’de tanıtıldı. Davetliler, 2017 sonlarında tanıtımı yapılan ve eklenen yeni özellikleriyle Şubat 2018’de satışına başlanan kamera sisteminin tüm ayrıntılarını, geceye konuşmacı olarak katılan Sony Avrupa Sinematografi Ürün Müdürü Sebastian Leske’den dinleme fırsatı yakaladılar.

Full-Frame 24×36 mm kayıt sisteminin bulunduğu VENICE sürüm 1.0, “Dual Base ISO” modu gibi çeşitli yeni özellikleri de taşıyor. 15’ten fazla pozlama genişliği kademesiyle VENICE, sensörün eşsiz fiziksel özelliklerinden yararlanarak ilave bir High Base ISO 2500’ü destekliyor. Bu özellik, Sony’nin sensöründen faydalanarak %18 orta grinin altında 6 kademeden 9 kademeye kadar sıra dışı bir dinamik aralıkla düşük ışık koşullarında yüksek bir performans sunuyor. Özellikle akşam vakti dış mekanlarda ya da karanlık iç mekanlarda yapılan çekim esnasında daha yavaş lenslerle çalışırken veya gölge detaylar en üst düzeyde korunurken içeriğin “Yüksek Dinamik Aralık”ta tonlanması gerektiğinde daha yüksek ISO’larda pozlama imkanı veriyor.

Sony VENICE Teknik Özellikleri:

Geçmişi 100 yıla dayanan fotoğraf standardı tabanlı Gerçek 36x24mm Full-Frame görüntü çekimi
Dahili 8 Adımlı Optik ND filtreli servo mekanizması
High Base ISO 2500 özellikli Dual Base ISO modu
Cilt tonlarını ve vurguları belirginleştiren yeni renk tekniği
Görüş oranı özgürlüğü: Full Frame 3:2 (1.5:1), 4K 4:3 anamorfik görüntü tam yükseklik, küresel görünüm 17:9, 16:9.
15’ten fazla duraklı pozlama enlemi: Güneş ışığı altında ya da neredeyse hiç ışık olmadığında olağanüstü bir dinamik aralık sunuyor.
Endüstride bir ilk olan kullanıcı tarafından değiştirilebilir sensör, sadece altı vidanın sökülmesini gerektiriyor. Böylece gelecekteki yükseltmeler ve üretim açısından esneklik sağlıyor.
Full Frame modunda 6K çözünürlük (6048 x 4032)
VENICE Version 2.0 yazılım güncellemeleri ise 2018 yaz aylarında yapılabilecek. Full Frame ve anamorfik çekimler ise isteğe bağlı lisanslar gerektiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir