Kategoriler
Sosyal

YouTube radikal kararla teröre dur diyecek

YouTube radikal kararla teröre dur diyecek ve terör yandaşlarının düşüncelerini değiştirmek için aramalarda onları anti-terör videolarına yönlendirecek.

Dünyanın en çok içerik girilen ve yayınlanan sosyal sitelerinin başında gelen YouTube son derece olumlu bir kararın altına imza attı. Terör ve şiddet yanlısı videoların yayınlanmasından büyük rahatsızlık duyan kullanıcıların geri bildirimlerini cevapsız bırakmayan YouTube bundan sonra 4 adımda bu tür video yayınlarının önüne geçecek. YouTube, Terör ve şiddet içerikli videolar için alacağı yayın politikası şu şekilde olacak.

YouTube Teröre karşı

Birinci adımda atılan videonun içeriğini tanımlayacak önemli bir güvenlik yazılımı oluşturulacak ve bu yazılım sayesinde video ilgili kategoriye daha hızlı kaydırılacak.

İkinci olarak topluluk kurallarını hiçe sayan bir video paylaşımı gördüğü zaman bu videoyu inceleyen ekibi iki katına çıkartarak bu tür kullanıcı psikolojisini bozan ve ruh sağlığını tehdit eden  vidoların yayınlanmadan ortadan kaldırılması hedefleniyor.

Üçüncü adımda ise topluluk kurallarını tam anlamıyla ihlal etmeyen biraz daha yumuşak tarzlı videolar için yayınlama işlemi gerçekleşecek fakat arka plana atılacak. Böylece yayınlayan kişi veya kurum için reklam üzerinden gelir elde etmesi minimize edilmiş olacak.

Dördüncü adımda ise YouTube terör örgütü Deaş sempatizanlarının düşüncelerini değiştirmek için anti-terör içerikli videolara yönlendirecek. Böylece terör örgütüne duyulan sempatiyi ortadan kaldırmaya çalışacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir