Kategoriler
Sosyal

Twitter lite artık yayında

İnternet hızının her ne kadar ülkemizde 4.5 G teknolojisinde kullanıyor olması yapılan araştırmalardan sonra bazı gerçeklerin ortaya çıkmasına neden oldu. Özellikle Facebook ve Youtube gibi teknoloji devlerinin son zamanlarda düşük hızda internet kullanıcılarını göz önünde bulundurarak kullanıcıların hizmetine sunduğu Facebook Lite ve Youtube Go gibi sürümlerden sonra karşımıza bu sefer Twitter lite çıktı.
Facebook ve Instagram gibi sosyal ağların arasında en çok tercih edilen sosyal medya programı Twitter’in yaptığı son güncellemesi Twitter lite’yi resmen duyurduğunu açıkladı.

Twitter lite nedir?

İnternet kullanımı konusunda kullanıcılarına daha tasarruflu bir uygulama fırsatını sunan Twitter lite’nin özellikle internet konusunda % 70 oranında tasarruf sağladığını belirtmek istiyoruz. Ülkemizde oldukça yüksek internet hızına rağmen Dünya’nın birçok ülkesinde halen 2 G bağlantı hızını göz önüne bulundurarak burada bulunan müşterileri için özel olarak tasarladığı Twitter lite yayın hayatına başladı. Sadece internet kotası konusunda değil aynı zamanda hız konusunda diğer Twitter uygulamasından başarılı olan bu program sayesinde kullanıcılar artık istediği zaman Twitter lite üzerinden daha hızlı ve daha az internet kotası harcayarak program içerisine gezinme fırsatını bulacaklar.
Geliştirilen yeni sistemlerden sonra bu tarz bir yaklaşım yapmasının nedeni ise Twitter kullanıcılarının % 45 oranında bulunan kısmının 2 G internet teknolojisi ile bağlantı gerçekleştiriyor olması. Şu an için Android işletim sistemine sahip telefonlarda ve İOS işletim sistemine sahip telefonlarda aktif hale gelen bu özellik Windows içinde yakın zamanda kullanıma sunulacak. Ancak İOS işletim sistemine sahip olan kullanıcılara Twitter lite üzerinden herhangi bir bildirim gelmeyecek bu konuda uyarıda bulunmak istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir