Kategoriler
Sosyal

Facebook Messenger, Spotify Öneri Güncellemesi Alıyor

Mobil platformlar üzerinde en çok kullanılan servisler arasında yer alan Facebook Messenger, mesajlaşma uygulamalarında en büyük ilgiyi toplayan uygulamalardan biri olarak değerlendiriliyor. WhatsApp uygulamasından hemen sonra gelen mesajlaşma uygulaması, yükselişine devam etmek adına sürekli yeni ayrıcalıklarda kazanmaya devam ediyor.

En son geçtiğimiz aylarda Spotify güncellemesi alan ve uygulama içerisinde Spotify üzerinden şarkılar öneren platform, yine benzeri bir güncelleme haberiyle gündeme gelecek. Facebook Messenger içerisinde geçerli olacak olan yeni sistem, aslında doğrudan Spotify uygulamasını da ilgilendiriyor. Hemen yeni güncellemenin detaylarına geçiş yapalım.

Facebook Messenger Spotify Yazı Önerileri Geliyor

Yeni sistem yapay zeka teknolojisini çok iyi bir şekilde yansıtıyor. Söz konusu güncelleme sonrasında, artık kullanıcılar birbirlerine mesaj gönderirken, eğer özelliği açık konuma getirirlerse, yazdıkları mesaj içeriklerine göre müzik önerileri alacaklar. Sistemi daha detaylı olarak açıklayalım. Diyelim ki arkadaşlarınızla konuşurken, konuşma içerisinde bir sanatçının adını kullandığınız ya da doğrudan bir şarkıdan bahsettiniz.

Facebook Messenger, Spotify

Bu durumda kullanıcıların mesaj ekranında adını geçirdikleri sanatçıların ya da şarkıların önerileri gösterileceği belirtiliyor. Kullanıcılar mesajlaşma ekranında bu önerinin üzerine sadece tıklayıp, önerilen şarkıyı doğrudan dinleyebilecekler. Şimdiden testlerine geçilen yeni özelliğin Facebook Messenger sistemlerine ne zaman ekleneceği konusunda bir bilgi verilmiş değil. Henüz testlerin devam ettiği belirtilmekte. Android ve iOS işletim sistemlerine gelecek yeni güncellemenin detayları konusunda da ilerleyen dönemlerde daha detaylı açıklamalar yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir