Kategoriler
Sosyal

Blogger olmak para kazandırır mı ?

Blogger olmak para kazandırır mı sorusu son zamanlarda sıkça bize gelen sorular arasında. Blogger olmak elbette para kazandırır arkadaşlar. Ancak bu sizin bu konuda ne kadar profesyonelliğe yakın olduğunuz ile doğru orantılı. Eğer siz gerçekten bu işi gönülden ve emek vererek yapıyorsanız zaten gerisi gelecektir. Ancak burada dediğimiz gibi özgün olmak çok ama çok önemli. Bugün itibari ile blogger’lar eğer iyi bir takiblopçiye sahiplerse ve popülerliğini giderek arttırıyorlar ise ayda nereden baksanız 5 -20 bin TL kazanmaları mümkün. Tabi bu rakama ulaşmak için belirli stratejiler geliştirmek gerekiyor. Örneğin blogger olarak başlayan birisinin mutlak surette instagram, youtube gibi platformlarda hesaplarının olması gerekiyor. Bunun yanında burada geliştirecekleri stratejiler ile yeni ve sadık takipçi kazanma çalışmaları yapmak çok önemli.

Eğer blogger’lar isimlerini duyurduktan sonra profesyonel bir şekilde yönetilirler ise başarı gelecektir. Ancak profesyonel olmayan veya kendi çabaları ile yönetilen hesaplar pek gelişim sağlayamazlar. Pr ajansları bu konuda tanıtım ve organizasyon çalışmaları yürütüyorlar. Belli fiyatlarda anlaşma sağlandığında istedikleri ürünü, kişiyi internet ortamında vs tanıtıyorlar. Ancak siz benim bu kadar maddi imkanım yok diyorsanız en azından kendi arkadaş çevrenizden vs bir sosyal medya ekibi kurabilirsiniz. Birden fazla kişi ile bu yönde yapılan çalışmalar fayda sağlayacaktır. Bir önceki yazımızda nasıl moda blogger olunur ? konulu makalemizde sizlere bazı bilgiler vermiştik. Şimdi de nasıl para kazanacaksınız bir bakalım.

Blogger’lar nasıl para kazanırlar ?

Peki blogger oldunuz nasıl para kazanacaksınız ? Aslında sizin takipçilerinizin, hayranlarınızın sayısı burada önemli. Bir blog sitesi düşünelim. Günlük 2-3 bin takipçi elde edebilirseniz zaten firmalar sizinle iletişime geçeceklerdir. Firmalar tarafından verilecek reklamlar ile iyi paralar kazanabilirsiniz. Bunun dışında Danla Bilic gibi kendi ürünlerinizi üretebilirsiniz. Bu da bir diğer seçenek.  Ayrıca moda organizasyonları da sizin için iyi bir kazanç kapısı olabilir. Bu gibi belli kazanç kapıları mevcut arkadaşlar. Sitenize Google reklamlarını ekleyerek de para kazanabilirsiniz. Youtube’da yayınlayacağınız videolardan gelir elde edebilirsiniz. Youtube bu konuda ciddi ödemeler yapıyor. Tabi bunun için milyon bazında izlenmeniz gerekiyor.

Bu yazımızda da sizlere blogger’ların para kazanmaları için nasıl hareket etmeleri gerektiği konusunda özet bir bilgilendirme yaptık. Bir sonra ki yazımızda görüşmek üzere.

“Blogger olmak para kazandırır mı ?” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir