Kategoriler
Oyun

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands oyun incelemesi

Savaş oyunları kategorisinde oldukça başarılı olan Ubisoft’un üstlendiği Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands oyun incelemesi ile karşınızdayız.

Oyuncuların Bolivya’da kartellere karşı dişli bir mücadeleye gireceği Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands PC, PS4 ve Xbox One platformları için oyuncuların beğenisine sunuldu. Tom Clancy özellikle soğuk savaş döneminde yazdığı askeri romanlarla büyük beğeni toplamış bir yazar. Video oyun dünyasında bu yazarın eserleri birçok oyunun alt yapısında kullanıldı. Ghost Recon da bunlardan biri. Daha önce birçok farklı seri ile piyasaya çıkan Ghost Recon bu sefer Wildlands ile devam ediyor.

Oynanış

Oyun third (3rd) person shooter. Yani üçüncü kişi bakış açısından oynanıyor. Önceki Ghost Recon oyunlarının FPS yani birinci şahıs bakış açısından oynandığını hatırladığımızda bu oyun farklı. Ama şunu belirtmek lazım ki oyunda ateş edilmek istendiği zaman kamera hemen birinci şahıs açısına geçiyor. Bu durum, oyunu tam bir 3rd person shooter bekleyenleri baya hayal kırıklığına uğratıyor. Oyun içinde helikopter de dahil olmak üzere birçok araç kullanılıyor. Arazi içinde araç kullanımı oyuncunun ulaşımını kolaylaştırıyor. Ayrıca oyunda gizliliğe de önem verilmiş, oyuncu düşmanları sadece ateşli silahlarla vurmak zorunda değil. Gizlice yaklaşarak düşmanı haklamak ta mümkün. Oyun hakkı verilerek oynanırsa 50 saatten fazla bir oynanış süresi sunuyor ki gayet yeterli.

Grafik ve Ses

Grafik açısından yüksek beklenti içinde olanların beklentilerini fazlası ile karşılayacak bir oyun. Grafik modellemeleri çok iyi. Özellikle doğa manzaraları o kadar muhteşem ki sanki gerçekmiş hissi veriyorlar. Konsolda oynanıyorsa problem yok ama bu kadar kaliteli grafiğin PC oyuncularına yüksek maliyetli sistem olarak geri döneceğini belirtmek gerekiyor. Sesler de orta seviyenin üstünde. Patlamalar, araç sesleri, karakter seslendirmeleri bekleneni veriyor.

Sonuç

Uzun saatlere varan oynanış süresi, sürekli tavan yapan aksiyon ve tabi ki Tom Clancy faktörü, oyunu mutlaka oynanması gereken unsurlar yapıyor. Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands oyunu ile kafanızda soru işareti kalmasın hiç sıkılmadan oynayabileceğiniz sürükleyici bir oyun.

 

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir