Kategoriler
Oyun

MMORPG hayranlarına müjde: Black Desert Online, 6 Aralık’ta açılıyor

Türkiye’deki oyunseverlerin uzun süredir beklediği MMORPG oyunu Black Desert Online’ın ön satış paketleri, büyük ilgiyle karşılandı. Oyunseverler, 8-12 Kasım tarihlerinde düzenlenen Kapalı Beta’ya katılmak için birbiriyle yarışırken, oyunun yapımcısı ve dağıtıcısı olan Pearl Abyss’in Türkiye ofisi de hayranlarına özel yarışmalar ve eğlenceli etkinlikler düzenledi.

Erken Erişim Paketleri ile oyuna 1, 3 veya 7 gün erken girilebilecek

Oyunun Kapalı Beta sürecini kaçıranlara müjde veren yayıncı ve dağıtıcı Pearl Abyss, Black Desert Online’ın 6 Aralık’tan itibaren oyunculara açılacağını duyurdu. MMORPG oyunlarında deneyim kazanmak önemli, bu yüzden oyuna erken girişler de önem taşıyor.Pearl Abyss Türkiye, bu amaçla Black Desert Online hayranları için ön satış paketlerini resmi sayfasında satışa sundu. Bu paketler ile yayın tarihin yanı sıra, 1, 3 veya 7 gün öncesinde oyuna dahil olmak mümkün.

Efsanevi, Özel ve Sınırlı Paketlere bir yenisi daha ekleniyor; Başlangıç Paketi!

Black Desert Online’ın ön satış döneminde sunduğu paketlere bir yenisi daha eklendi. Yakın zamanda satışa girmesi hedeflenen Başlangıç Paketi; 1 adet misafir kartı, Değerli Paket (30 günlük) ve oyuna giriş bileti içeriyor. Paket 29 TL fiyatla satışa sunulacak.

Yakın zamanda satışa sunulması hedeflenen Başlangıç Paketi’ni satın alanlar oyunun yayın tarihi olan 6 Aralık’ta; Sınırlı Paket satın alanlar 5 Aralık’ta, Özel Paket satın alanlar 3 Aralık’ta, Efsanevi Paket satın alanlar ise 29 Kasım’da Black Desert Online’a erişebilecekler.

Ön satış döneminde paket satın alan oyuncuların Kapalı Beta özel aksesuar ve unvanlarını kullanmak erken giriş yapma zorunluluğu bulunmuyor. Oyunu oynamaya erken başlamasalar da, ön satış döneminde paket satın aldıklarını için bu haklarından faydalanabilecekler.

Kapalı Beta, renkli etkinliklere sahne oldu

Black Desert Online’ın toplam beş gün süren Kapalı Beta sürecinde, yabani at ehlileştirme, GameMaster ile saklambaç, el arabası yarışı, havai fişek ve fener gibi etkinlikler yapılırken, oyuncular da özel ödüllerin sahibi oldu. Ayrıca, klan savaşlarına sermaye desteği verilirken, Bağlantı Noktası Savaşı da ilk Balenos Lordlarının belirlenmesini sağladı.

8-12 Kasım arasındaki Kapalı Beta süresince düzenlenen etkinliklerden bir gün sonra verilen ödüller, web deposuna eklenerek ilerleyen günlerde de kullanılabilecekler.Oyunseverleri bekleyen ödüller bununla da sınırlı değil. Kapalı Beta’da karakterini 30. seviyeye çıkartan, meslek sıralamasında zirveye ulaşanlar, karakterinin ekran görüntüsünü sosyal medyada paylaşanlar arasından şanslı kişiler de hediyelere sahip oldu.

Ödüller arasında dizüstü bilgisayar ve ekran kartı da var

Kapalı Beta’ya 17 Ekim – 30 Ekim tarihleri arasında kayıt olanlar içinden en yüksek Aile Şöhret Puanı’nı elde eden bir azimli kişi ise Monster Abra A7 dizüstü bilgisayar kazanacak. En yüksek puana sahip sonraki 10 kişi efsanevi paket, sonraki 20 kişi özel paket ve takip eden 50 kişi ise sınırlı paketlerin sahibi olacak. Kazananlar 20 Kasım’da açıklanacak. Pearl Abyss Türkiye sunucuları tarafından tutulan sunucu dosyasının kayıtlarına bakılarak belirlenecek olan kazanan, Pearl Abyss Türkiye resmi web sayfasında, Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarında duyurulacak.

Black Desert Online’ın Kapalı Beta sürecinde verilen diğer hediyeler arasında özel unvan ve aksesuarların yanı sıra, Logitech G213 klavye, SteelSeries Rival 100 fare, Gigabyte GeForce GTX 1070 ekran kartı da yer alıyor.

Black Desert Online hakkında
Koreli şirket Pearl Abyss tarafından geliştirilen, yine kendisine ait olan ve tarihin en gelişmiş grafik motoru olan Black Desert Engine’i kullanan Black Desert Online, gerçeğinden ayırt edilemeyen detaylı karakterler yaratma, oyun tarihinde hiç görülmemiş derinlikte ve detayda ticaret, üretim ve görev alt sistemleri, bilgi ve deneyime dayalı karakter geliştirme metoduyla oyun dünyasında büyük ses getirmişti.

Black Desert Online’ın en dikkat çekici özelliği, alışılmış MMORPG türünün aksine, oyuncuların karakter gelişimlerini keşif, deneyim ve bilgiye dayalı, yenilikçi bir yolla yapmalarını sağlaması.

Black Desert dünyasında, oyuncular kuşandıkları silah ve zırhlarla değil, dövüştükleri yaratıklardan edindikleri deneyimlerle, konuştukları karakterlerden aldıkları bilgilerle güçleniyorlar. Oyuncuların koştukları mesafeler, taşıdıkları yük gibi aktiviteler hesaplanarak, karakterleri zamanla gelişiyor ve bu MMORPG türü için bir ilk kabul ediliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir