Kategoriler
Nasıl yapılır

Turkcell Mobil İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlar sayesinde artık bir çok ayar otomatik olarak yapılıyor olsa da sorun yaşadığımız veya bağlantı sağlayamadığımız anlarda manuel olarak da cihazımızdan internet ayarlarını değiştirebilir veya düzeltebiliriz.

Turkcell hat kullanıcıları için kullandıkları mobil cihazdan menü bölüme tıklayıp oradan “Ayarlar” kısmını bulmaları ve onu tıklamaları gerekmektedir. Ayarlar sekmesinden sonra “Mobil şebeke” kısmına tıklayarak mobil şebeke imgesini etkin hale getirmeniz gerekmektedir. Mobil şebeke ayarı etkin olduktan sonra mobil şebekenin ayarlar kısmına giderek “Erişim” noktası adları alana tıklamanız gerekmektedir. Erişim noktası adları bölümünün sağ üst tarafında menü bölümünden bastıktan sonra “Yeni apn” denilen bölümü seçin. Açılan ekrana istenen bilgileri girerek kaydet tuşuna basın ve böylelikle internet ayarlarınızı yapmış olacaksınız.

Bazı cihazlarda menü faklılığı olacağından dolayı diğer bir farklılığı anlatalım.
Cihazınızın menü bölüme tıklayıp oradan “Ayarlar” kısmını bulmanız ve tıklamanız gerekmektedir. Ayarlar sekmesinden sonra “Daha Fazla” seçeneğini tıklayarak mobil şebeke ile ilgili bir alan imgesini etkin hale getirmeniz gerekmektedir. Mobil şebeke ayarı etkin olduktan sonra mobil şebekenin ayarlar kısmına giderek “Veri servisleri etkin” şeklinde ki alana tıklamanız gerekmektedir. Veri servisleri etkin alanından “Erişim noktası” adları bölümüne girerek Tukcell İnterneti etkin hale getirin. Eğer Turkcell İnternet alanı APN listesi alanı boş ise menü tuşuna basın ve “Varsayılana döndür” yada “Yeni APN” şeklinde ki seçeneklerden birini manuel olarak ayarlayabilirisiniz.

https://www.high-endrolex.com/27

Bu anlattıklarımız telefonunuzda kendinizin manuel olarak yapabileceği ayarlar. Bunun yanında Tukcell müşteri hizmetlerini arayarak cihazınızın marka ve modelini söyleyerek yeni internet ayarlarını müşteri temsilcisinden isteyebilirisiniz. Müşteri hizmetleri temsilcisi sizin onayınız ile cihazınızda yapacağı veya SMS ile göndereceği ayarlar cihazınıza otomatik olarak yüklenecek olup cihazınızı bir kere açıp kapattıktan sonra yeni ayarlar etkin olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir