Kategoriler
Nasıl yapılır

iPhone İOS nasıl güncellenir

Kullanıcı sayısı milyonları aşmış olan iPhone, sık sık çıkardığı güncellemeler ile işletim sistemi olan İOS’u bir önceki güncellemesine göre geliştirmeye devam ediyor. Daha iyi hizmet alabilmek için kullanıcılara sunulan ‘ iphone ios nasıl güncellenir ‘ sorusunun cevabı ise yapılması gereken birkaç basit işlemdir.

Kablosuz Güncelleme

İOS’un yeni güncellemesi çıktığı zaman cihazınıza otomatik olarak güncellemenin geldiğine dair bir ileti gelir. Böyle bir ileti geldiği zaman, ‘ Şimdi Yükle ‘ seçeneği ile güncellemeyi başlatabilirsiniz. Güncellemeyi başlatmadan önce cihazınızı şarja takmalı ve Wi-Fi ile bulunduğunuz yerin internetine bağlanmalısınız.

Güncellemeler uzun süreli ve yüksek boyutlu olduğu için telefonunuz güç kaynağında bulundurmanızda ve yardımcı bir kaynaktan internete bağlanmanızda yarar olacaktır. Güncellemeyi başlatmak için cihazınızın ‘ Ayarlar ‘ kısmından ‘ Genel ‘ seçeneğine dokunun ve ‘Yazılım Güncellemeyi’ seçin. Daha sonra, ‘ İndir ‘ ve ‘ Yükle ‘ adımlarını takip edin. Eğer cihazınıza güncelleme için boş alan gerektiğine dair bir uyarı gelir ise ‘ Sürdür ‘ seçeneğine tıklayın. Güncelleme sırasında kaldırılan uygulamalar daha sonra İOS tarafından geri yüklenecektir.

iTunes ile Güncelleme

Güncelleme için kablosuz yöntemini değil de cihazınızı bilgisayarınıza bağlayarak güncelleme yapmayı tercih ederseniz iTunes aracılığı ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bilgisayarınız ile güncelleme yapmadan önce iTunes uygulamasının en son sürümünün bilgisayarınızda olduğundan emin olun.

Cihazınızı kablo aracılığı ile bilgisayarınıza bağlayın. iTunes’u açın ve çıkan ekranda kendi cihazınızı seçin. Uygulama menüsünden ‘Özet’ seçeneğine tıklayın ve ‘Güncellemeleri Denetleyi’ seçin. Daha sonra, ‘ İndir ‘ ve ‘ Güncelle ‘ adımlarını uygulayın. Bu iki yöntem ile cihazınıza İOS’un en son sürümünü yükleyebilir, cihazınızdan daha iyi koşullarda faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir