Kategoriler
Nasıl yapılır

Galaxy S7 sorunları ve çözümleri

Geçtiğimiz yıl çıkan Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modelleri hala en iyi akıllı telefon tercihleri arasında yer alıyorlar ve başarılı ekran panelleri, malzeme kaliteleri ve kusursuza yakın kameralarıyla dikkat çekiyorlar.

Galaxy S7 sorunları ve çözümleri

Buna rağmen hiçbir elektronik cihazını kusursuz olamayacağı gerçeği, Galaxy S7 modellerinde de karşımıza çıkıyor. Bu yazıda da Galaxy S7 sorunları ve çözümleri konusuna değineceğiz.

Ses bozulmaları – hışırtı ve cızırtılar

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge modellerinde en sık karşımıza çıkan sorun da sesteki bozulmalar, cızırtılı gelen sesler. Bunun birkaç sebebi olabilir, örneğin hoparlörler su aldıktan sonra iyice kurulamamış olabilirsiniz. Bu cihazlar suya karşı dayanıklı olsa da, nemli hoparlörlerle müzik dinlemek soruna yol açabilir.

Aynı zamanda yazılımsal problemler de söz konusu olabilir. Bunun için Ayarlar > Ses kısmına gidin ve ses kalitesini, efektleri kısmayı, UHQ’yi kapatıp açmayı deneyin.

microSD kart bildirim uyarısı

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge modellerinde durmadan gelen ve gitmek bilmeyen microSD kart uyarısı can sıkıcı olabiliyor. Bazı kullanıcılar bu sorunu sistem güncellemesi yaparak çözebiliyorlar. Eğer problem hala devam ediyorsa, SD kartınızı formatlamayı deneyebilirsiniz. Tabii bunu yapmadan önce tüm önemli verilerinizi yedeklemeyi de unutmayın.

Yine bildirim gelmeye devam ediyorsa ise maalesef teknik servise başvurmaktan başka çareniz yok.

Yeşil ekran hatası

Video:

Bazı kullanıcıların ekranları yeşile dönüyor ve öyle kalmaya devam ediyorlar. Bu genelde ekranın ‘her zaman açık’ özelliğinin açıldığı telefonlarda ortaya çıkıyor. Eğer bunu kapatarak sorunu çözemediyseniz, ekranınız bozulmuş da olabilir ve maalesef teknik servise uğramak zorundasınız. Yine de bunun öncesinde cihazınızı kapatıp açmayı deneyin.

Siyah ekran hatası

Kimi kullanıcılar da Galaxy S7’de siyah ekran hatasıyla yüzleşiyor ve telefondan hiçbir şekilde yanıt alamıyorlar. Geçici bir çözüm telefonu yeniden başlatmak olabilir fakat bu işe yaramazsa, güvenli modda açmayı deneyebilirsiniz.

Wi-Fi bağlantı kopması

Galaxy S7 modellerinde Wi-Fi bağlantısı sık sık kopabiliyor ve bunun için öncelikle sisteminizin güncel olduğuna, son Android işletim sisteminin yüklü olduğuna emin olun. Ardından bağlantı ayarlarınızı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Sorun yine de çözülmezse, modeminizin de güncel olup olmadığını kontrol edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir