Kategoriler
Mobil

Xiaomi 6 hakkında basına sızanlar

Dünya’nın en popüler telefonları arasında ilk sırada yer alan Çin firmasının yeni amiral gemisi Xiaomi 6 daha piyasalara çıkmadan hakkında birçok dedikodu ortaya çıkmaya başladı.

S8 ve iPhone 8 telefonları ile aynı segmentte kullanıcıların karşısına çıkması beklenen Xiaomi 6 hakkında ortaya atılan son iddia telefonda kulaklık girişinin olmadığı yönünde. Geçtiğimiz sene Apple firmasının çıkarttığı iPhone 7 modellerinde tercih edilmeyen kulaklık girişini Çin devi teknoloji firması Xiaomi 6’da kullanmayacağı basına sızdı. Ancak firma tarafından bu konuda henüz net bir açıklama yapılmasa da telefonunun görselinin basına sızması ve bu konuda ortaya atılan iddiaların güçlenmesini sağlıyor.

Xiaomi 6 hakkında tahmin edilen teknik özellikler

Telefonun amiral gemi sınıfında yer alacak bir cihaz olması üst düzey özellikler ile gelmesine neden olacaktır. Ekran olarak 5.3 inçlik bir OLED ekran teknolojisi kullanacak olan firmanın ekran çözünürlüğü konusunda ise 1440 x 2560 piksel çözünürlükte bulunan bir ekran ile gelmesi bekleniyor.

Ekran özellikleri dışında telefonda bulunması beklenen Yonga Setinin Snapdragon 835 olması teknoloji severlerin yakından takip ettiği bir diğer özelliği olacak gibi duruyor. 4 veya 6 GB RAM kapasitesi ile gelmesi beklenen bu telefonun Samsung’un S8’de yaptığı 4 GB RAM hamlesinden sonra 6 GB ile gelecek olması ihtimallerin kuvvetlenmesine neden olmaktadır.

Kamera konusunda da kullanıcıları tatmin edecek olan çift arka kamera ve yüksek çözünürlükte yer alacak kameralar ile gelmesi beklenen telefonu ön kamerada tercih edeceği 8 MP çözünürlük kameranın amiral sınıfı bir telefon için az olacağını düşünüyoruz. Ancak son zamanlarda kullanılan üst düzey merceklerin 8 MP için de başarılı sonuç vermesi şimdilik yeterli denecek bir seviyede. Telefonun darbelere karşı korunmasında son zamanlarda oldukça popüler olan seramik kaplama özelliğini de kullanıcılarına sunacak olan firmanın Xiaomi 6 modeli ülkemizde 3 Bin TL ile 4 Bin TL arasında bir rakama satılacak gibi duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir