Kategoriler
Mobil

Sony Xperia XA1 Plus satışları başladı !

Sony’nin merakla beklenen telefonu  Xperia XA1 Plus satışları başladı. Sony tarafından satışa sunulan orta sınıf akıllı telefonun fiyatı ise 1.999 TL olarak belirlendi.

Sony Xperia XA1 Plus özelliklerine bakacak olursak 23MP arka kamera, 5.5 inç Full HD ekran, ClearAudio+ Sony Ses Teknolojisi, Akıllı Amplifikatörü gibi özellikler sunuyor. Ayrıca F2.0 lens kullanılan telefonda düşük ışıkta daha iyi kareler yakalayabilirsiniz. Bunun dışında Hibrit Otomatik Odaklama özelliği bulunuyor. Kamera açıldıktan sonra 0.6 saniye gibi bir hızla çekime hazır hale geliyor. Ön kamera ise 8MPve 23 mm geniş açılı lense sahip.

Sony Xperia XA1 Plus modeli üç farklı renk seçeneği ile geliyor.  Siyah, Mavi ve Altın rengi ile yuvarlak çerçeveye sahip. Açma kapama düğmesinde ise parmak okuyucu bulunuyor. Performans açısından inceleyecek olursak sekiz çekirdekli bir işlemci bulunuyor. Sony Mediatek Helio P20 işlemciyi bu telefonda kullanmış. Ayrıca Smart Cleaner  özelliği ile de hem oyun oynarken hem de film izlerken yüksek performansta telefonu kullanabilirsiniz.

Sony Xperia XA1 Plus modelinin orta segment bir telefon olduğunu unutmayalım. Sony Xperia XA1 Plus modelinin fiyatı 1.999 TL olurken  Sony Xperia XA1  modelinin fiyatı ise 1280 TL.  Telefonu alırken iki seçeneği göz önünde bulundurabilirsiniz. Daha büyük ekran seven kullanıcılar Plus modelini tercih edebilirler. Ancak bana standart ekran boyu yeterli diyenler ise Sony Xperia XA1 modelini alabilirler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir