Kategoriler
Mobil

Samsung Note 8 kamera detayları ortaya çıktı

Son gelen haberler ile birlikte Samsung’un üst Segmen yeni amiral gemisi Samsung Note 8 kamera detayları ortaya çıktı.

Samsung’un yeni amiral gemisi olan Galaxy Note 8 için geri sayım başladı gelen bilgilere göre kamera ile ilgili ayrıntılar da artık netlik kazanmaya başladı. Firma piyasaya en iddialı arka kameralarından birisine imza atmayı hedefliyor. Kameralar konusunda zaten çok iyi işler yapan Samsung bu konuda da  kendisini sürekli geliştiriyor. Son dönemde akıllı telefon pazarında trend olan çift kamera özelliklerine  Samsung da dahil olmaya karar verdi ve en iyisini geliştirmek için kolları sıvadı.  23 Ağustos tarihinde tanıtılacak

Samsung Note 8 kamera özellikleri

Galaxy Note 8 modelinde 13 Mega Piksel+13 Mega Piksel çözünürlüğünde iki adet sensör olması bekleniyor. Bu  sensörlerin bizzat Samsung tarafından üretileceği ifade ediliyor. Sızdırılan test resimlerin ise arka kameranın önemli özelliklerini göz önüne sunuyor.

Samsung yeni kamera sensörlerini arka kısımda yatay konumda yerleştirdiği herkes tarafından biliniyor. Gelen bilgilere göre sensörün biri RGB iken diğeri ise telefoto yani optik yakınlaştırma  Zaten bu da testlerde de açıkça görülüyor. Kameradaki diğer özellik ise  3x optik yakınlaştırma yapabiliyor. Dijital yakınlaştırma ile çok net ve kayıpsız kaliteli görüntünün elde edildiği görülüyor. Bu sisteme Smart Zoom olarak adlandırılmış.

Diğer bir özellik ise sahnedeki nesneler arasında odağı çok hızlı değiştirebilen Refocus özelliği de bulunuyor. Ayrıca arka planı bulanıklaştırabilen Background Effect, gece çekimlerini iyileştiren Super Night Shot ve çekim sonrası bakış açılarını değiştirebilen Perspective View dikkat çeken özellikler arasında.

[affiliate_news id=”8009″]

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir