Kategoriler
Mobil

Nokia Türkiye ye Farklı Geliyor

Nokia tüm akıllı telefonlarını Haziran ayı sonuna kadar dünya çapında kullanıma sunmak ve kullanıcılarına buluşturmayı hedefliyor fakat Temmuz ayına kadar birçok ülkenin Nokia cep telefonundan iki tanesini alamayacağı gelen bilgiler arasında.

Nokia 6 HMD tarafından piyasaya sürülen ilk Android akıllı telefon ancak bu cihaz, aylar önceden Çin’de satışa sunulmuştu ve şimdilerde ise Uluslararası  pazarı çok yakında Avrupa pazarlarına açılması bekleniyor.

Aynı model gelmeyecek

Bunula birlikte Nokia 6’nın Çin ve dünya piyasalarına çıkan Nokia’nın  aralarında bir fak var oda RAM miktarı. Çin’de Nokia 6 lansmanı 4GB RAM içeriyor olsa da HMD, Mayıs ayında yaptığı açıklamada küresel modelin sadece 3GB RAM’lik kapasite ile geleceği bekleniyor.

Gelen açıklamalara göre Finli şirket piyasaya sürülmeden önce Nokia 6’nın uluslararası sürümünde bazı yazılım ve donanım değişiklikleri yapmış ve bu değişikliklerden biri de bellek miktarı ile ilgili olduğu gelen bilgiler arasında HDM telefonu onayladıktan sonra  Nokia 6’ya yaptığı tüm değişikliklerin listesini Federal Haberleşme Komisyonuna  bir  açıklama yaparak bildirdi.

HDM tarafından yapılan açıklamada  RF Kart yapılandırma hatasını düzelttiğini doğruladı ve şarj cihazı kapandığında da bazı değişiklikler yapılarak arızanın düzeltildiğini açıkladı yani Nokia yeni bir yüz ile kullanıcıların karşısına çıkmak için yoğun bir çaba harcıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir