Kategoriler
Mobil

Nokia 8’in fiyatı netleşti

Nokia 8 fiyatı hakkında yeni gelişmeler var. Yeni Android işletim sistemiyle kullanıcıları karşılayacak olan yeni amiral gemisinin Avrupa fiyatı belli oldu.

Finlandiya merkezli şirket HMD Global, geçtiğimiz günlerde 16 Ağustos’ta bir tanıtım etkinliği yapacağını açıklamıştı. Şimdi yapılacak olan bu etkinliğe sadece iki hafta kaldı ve  Nokia 8 akıllı telefon hakkında yeni iddialar da ortaya çıkmaya başladı.

Son iki haftadır internete sızan görüntülerin sayesinde telefonun tasarımı hakkında yeterince bilgi sahibi olduk ve şimdi ise Nokia 8’in fiyatı yavaş yavaş belli olmaya başladı. Edinilen bilgiye göre üstün özellikleri dikkatleri üzerine çekmeye başaran telefon operatör kampanyası ile kullanıcılarıyla buluşacak.

İşte yeni nokia 8 fiyatı

Çıkan haberlere göre  göre HMD, amiral gemisi Nokia 8‘i Samsung Galaxy S8, ve HTC U11 gibi yüksek model telefonlarla  kıyasla daha düşük fiyatla satışa sunmak istediklerini açıkladı. Nokia 8 fiyatı hakkında gelen ilk iddialar ise Avrupa’da 600 euro’dan Amerika Birleşik Devletleri’nde ise 600 dolar fiyat etiketine sahip olacağı

Bununla birlikte, Nokia 8‘in başlangıçta beklediğimizden çok daha ucuza fiyatlandığı düşünülüyor. Vodafone Romanya, Nokia 8’in Siyah versiyonunu, iddia edilen 600 euro fiyat etiketinden çok daha az, 517.42  euro fiyatla satışa çıkacak.

Romanya’nın akıllı telefon vergi politikası, Batı Avrupa pazarlarıyla aynı kurallara dayanıyor; bu da, Nokia 8’in fiyatının bölgedeki Almanya, İtalya, İspanya ve diğer ülkelerde aynı seviyeye olması gerektiği anlamına geliyor. Tek fark, AB ülkelerinde aynı olmayan KDV vergisinden kaynaklanıyor. bu bilgilerin çok büyük güvenilir bir kaynaktan gelse de fakat bunu iki hafta sonra tam net olarak öğreneceğiz tabi biraz daha ucuz olabilirdi.

THN – teknolojihaberim.net

[affiliate_news id=”6776″]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir