Kategoriler
Mobil

Nokia 8’ın Beklenen Güncellemesi Android Oreo

Daha önceki yazılarımızda da, Nokia’nın Oreo güncellemesi alacağını fakat bir türlü açıklanmayan ve her defasında yılan hikayesine dönen güncelleme artık netlik kazandı.

Kendisinin HMD ile güçlerini birleştiren Nokia, fiyatına göre sunduğu performans ile tüm dikkatleri üstüne çeken Nokia yeni çıkmasına nazaran diğer pahalı telefonlarda olmayan bir uygulamayı kendi telefonuna almayı başardı.

Android oreo güncellemesi alacak ilk telefonlardan biri Nokia 8

Android Nougat ile çıkışını yapan ve hemen sonrasında ise Android Oreo güncellemesini alacağı açıkladı. Yapmış olduğu bu açıklama ile hem kullanıcıları hemde piyasadaki pahalı telefonların önüne geçmiş oldu.

HMD, cephesinden yapılan açıklamaya göre, Nokia 8 modeline Android Oreo güncellemesini ekim ayının sonundan itibaren yapılacağına dair bilgiler verdi. Diğer piyasada olan Nokia modelleri ise bu Oreo güncellemesini 2017 yılı bitmeden tüm cihazlarda olacağının açıklamasını yaptı.

Nokia donanım konusunda olduğu kadar artık yazılım konusunda da büyük bir çapa ve çalışma içinde olduğu görülüyor. HMD ile kendini bütünleştiren Nokia bu şekildeki çalışması ve yapmış olduğu yazılım ile atakları devam edeceğe benziyor. Tabi yeni bir amiral gemisi cihazı çıkaracağı zaman beklentimiz Android 9.0 P kullanması olacak.

Bizi takip etmeye devam edin. Teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir