Kategoriler
Mobil

Motorola, Moto G4 Oreo Güncellemesini Rafa Kaldırdı

Motorola daha senesi bile gelmeden yeni cihazı olan Motorola Moto G4 için yeni bir güncelleme yapacağını açıklamıştı ve kullanıcılar için büyük bir yenilik olarak görülüyordu.

Ne var ki göründüğü gibi olmadığı ortaya çıktı. Bundan önceki yazılarında ve açıklamalarında OREO güncellemesi yapacağını yazılı ve videolarda kendisi açıklamıştı. Peki ne oldu da bu güncellemeyi yapmama kararı aldı. Bu konu hakkında ise net bir açıklama gelmedi biz sizler için önceki yapmış olduğu açıklamaları bir gözden geçirelim.

Moto G4 Oreo güncellemesi şimdilik yok

Daha önce hem Android N hem de O güncellemelerini vaat eden orijinal Moto G4 bir görsel yayınlamış ve o görseli altında Android N güncellemesini yapacağını açıklamıştı. Diğer bir olay ise Motorola Hindistan sayfasındaki bir video da bulunuyor.

Video, cihazın piyasaya çıktığı gün yayınlamış ve orada da aynı şekilde Android O güncelleme sözü var. Şimdilerde ise  Hindistan’daki mevcut Moto G4 açılış sayfasında ise Android O yada Oreo ‘ya ait herhangi bir yazı veya iz kalmamış.

Şimdilerde ise Motorola her ülkede ayrı bir haber yayınlıyor. Geçtiğimiz günlerde ise kendi Twitter hesabından yayınladığı Android 8.0 Oreo’yu Moto G4 için güncelleme yapılacağını yazmış fakat ne olduysa o yazı aynı gün silindi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir