Kategoriler
Mobil

iOS Uygulaması İçin YouTube Canlı Yayın Uygulaması Güncellendi

YouTube, iOS telefonlar için kullanılan canlı yayın servisini güncelledi. Yeni güncelleme ile gelen özellikler en çok mobil oyunların yayınını yapan kullanıcıları oldukça sevindirecek. Dünya devi Google, YouTube’un canlı yayın uygulamasının kullanıcı deneyimini yükseltmek için iOS telefonlara yönelik yeni bir güncelleme yayınladı. Yeni güncellemede bulunan özelliklerin bir çoğu Android destekli cihazlarda zaten yer aldığı için Android telefon kullananlar yeni güncellemeden olumlu veya olumsuz olarak hiç bir şekilde etkilenmedi.

Güncellemeyle beraber gelen ultra, az gecikme özelliğinden dolayı kullanıcılar, yalnızca birkaç saniyelik gecikme yaşanarak canlı yayınlarını yapabilecekler. Bu durumda izleyiciler ile daha sağlıklı iletişimde bulunabilecekler.

Dev Şirketler Ve Rekabet Söz Konusu Değil

Ayrıca iOS kullananlar bundan sonra Apple ReplayKit uygulaması sayesinde canlı yayın sırasında kendi fotoğraf veya görüntülerini anında canlı yayında kullanabilecekler. Mesela, herhangi bir oyun yayını anında ekranın bir kenarına ön kamerayı kullanmak suretiyle kendi görüntünüzü koyabilir ve telefonun veya cihazın dahili mikrofonunu ses amaçlı kullanabilirsiniz.

Canlı yayın sektöründe şu zamanlarda çok fazla bir rekabet söz konusu değil. Google ve Amazon şirketleri, YouTube ve Twitch şirketleri bu durumda birbirlerine hem mobil uygulamalarda hem de masa üstü uygulamalarda rakip şirketler durumundalar.

Ortada şimdilik çekişmeli bir yarış olmadığından dolayı her hangi bir kazananın çıkmayacağı da gayet açık bir şekilde görülmektedir. Rekabet olmayan bir sektörde gelişme olmaz düşüncesinin yanlış bir düşünce olduğu bu şekilde açıkça görülmektedir. Küçük rekabetler ne kadar olağan bir durumsa, gelişen teknoloji devlerinin rekabet dışında kullanıcıların istek ve önerilerinin göz önünde bulundurulup buna yönelik yapılan yenilikler, şirketlerin güvenirliliğini ve müşteri memnuniyetini ciddiye aldığını göz önüne seriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir