Kategoriler
Mobil

Güvenli Mesajlaşmak için Uygulamalar

Gelişen teknoloji ile kullanıcılar birçok etkinliği teknolojik olarak yapabiliyor. Ancak, teknolojinin gelişmesi ile güvenlik açıkları da artıyor. Bunun için kullanıcılar, tüm uygulamalarında üst seviye güvenlik arayışında oluyorlar. Mesajlaşma uygulamaları, kişilerin özellerinin en ağırlıklı olarak bulundurdukları alan. Bu nedenle, kullanılan mesajlaşma uygulamalarının güvenli olması çok önemli.

Whatsapp Ve Firechat

Whatsapp en yaygın olarak kullanılan mesajlaşma uygulamalarının başında geliyor. Uçtan uca şifreleme uygulaması sayesinde tüm sohbetlerin, sohbete dahil olanlar dışındakiler tarafından görüntülenmesi engelleniyor. Diğer yandan iki adımlı güvenlik uygulaması ile tercihe göre güvenliği arttırmak da mümkün. Hem Android, hem de iOS üzerinde kullanım imkanı olan programı kullanmak için internet bağlantısı olması gerekiyor. Whatsapp üzerinden fotoğraf ve video gönderilebilir. Ayrıca mesajlaşmanın haricinde, sesli ve görüntülü arama yapılması da mümkündür. Uygulamanın bilgisayar üzerinde kullanılabilen ayrı bir uygulaması da mevcut. Firechat ise internete ihtiyaç duymayan bir program olarak öne çıkıyor. Programa sahip olan kişiler uçuşlarda ve internet bağlantısının olmadığı her yerde mesajlaşabiliyorlar.

Viber Ve Facebook Messenger

Viber, hem Android, hem de iOS üzerinde kullanılabilir. Kurulumu ve indirmesi son derece kolaydır. Şifreleme ve güvenlik özellikleri çok gelişmiş olan bu uygulama ile mesajlaşmanın tüm çeşitleri yapılabilir. Ücret ödenmesi halinde sabit numaraları aramak da mümkün olmaktadır. Sesli ve görüntülü arama imkanının yanında sıradışı ikonlarla yazılı sohbetler renklendirilebiliyor. Facebook kullanıcıların büyük bir bölümünün kullandığı bir diğer mesajlaşma uygulaması ise Facebook Messenger. Bu uygulama, Facebook arkadaşları ile anlık mesajlaşma imkanı veriyor. Son güncellemelerde, telefon rehberinde kayıtlı olan kişilerin messenger listesine entegre edilmesi mümkün oluyor. Facebook Messenger uygulaması, Facebook mobil uygulamasından ayrı olarak indirilmesi gereken bir program. Tercihe göre indirilebilen program, Android ve iOS üzerinde sorunsuzca kullanılabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir